...

Smuutid – abivahend pürgides tervislikuma eluviisi poole!

Smuutid

Kui otsid võimalusi, kuidas olla energilisem, tervem ja saledam, siis sulle võivad appi tulla smuutid! Õigesti valmistatud smuuti võib leevendada seedeprobleeme, kiirendada ainevahetust, vähendada magusaisude teket, muuta sind energilisemaks ja isegi ilusamaks! Me oleme kindlad, et kui oled kord smuutisid jooma hakanud, siis muutub see tervislik harjumus väga kiiresti sinu igapäevase elustiili osaks.

Jagame siinkohal nippe, kuidas on võimalik smuutide abil soovitud tulemust saavutada.

Smuutide abil seedimine korda

Seedeprobleemide ja aeglase ainevahetuse sagedaseks põhjuseks on kiudainete vaene menüü, liialdamine loomse päritolu valgu allikatega (nt. liha, piimatooted) ja kesine mikrofloora. Heade kõhubakterite toetamiseks ja kasvatamiseks on soovitatav tarbida erinevaid kiudainete rikkaid toiduaineid. Näiteks on soovitatav igapäevaselt süüa vähemalt 500g erivärvilisi ja mittetärkliselisi köögivilju. Lisa köögivilju oma smuuti sisse ja sa märkad erinevust! Kas teadsid, et smuuti sisse saab lisada nii toorest lillkapsast kui ka porgandit? Tasakaalusta seejuures maitseid mustikatega, lisa Oomega 3 rikkaid chia seemneid ja viimase lihvina meelepärane vedelik – ning ongi tervislik, seedimist toetav smuuti valmis!

Jäta meelde, et kiudainete allikateks on: köögiviljad, puuviljad, marjad ning pähklid ja seemned. Lisa smuutidesse neid kõiki ja sa märkad erinevust oma seedeprotsessides!

Smuutide abil kaalust alla

Selleks, et smuutid aitaksid sul kaalust alla saada hoia kinni järgnevatest reeglitest:

 1. Asenda iga päev vähemalt 1 toidukord smuutiga (ideaalis võiks see olla õhtusöök)
 2. Kui smuuti asendab põhitoidukorda, siis võid valmistada veidi suurem kogus (500-700ml) smuutit
 3. Lisa alati smuuti sisse erinevaid köögivilju (spinat, brokoli, seller, porgand, lillkapsas jm)
 4. Lisa smuutidesse seemneid (kõige paremad on linaseemned, chia seemned ja ka kanepiseemned)
 5. Kasuta smuuti vedelikuna puhast vett
 6. Ära lisa smuuti sisse suhkrut sisaldavaid lisandeid

Mida kiudainete rikkam sinu smuuti on – seda parem! Lisakiudaine allikana võid smuuti sisse panna ka Be More kiudainerikkaid supertoidusegusid. Näiteks sobib suurepäraseks lisandiks smuutile Be Slim supertoidusegu kuna ta sisaldab seedimist kiirendavat lahustuvat kiudainet psülliumit ning kiudaine inuliini allikat maapirni pulbrit. Samuti on heaks kiudainerikkaks lisandiks Liver Detox supertoidupulber. See sisaldab tervelt 9-t supertoitu, mille seas on näiteks maarjaohakaseemne pulber, odraorasepulber ja artišoki ekstrakt, mis kõik aitavad kaasa keha puhastuse (detoks) protsessidele.

Kuna ülesöömise ja magusaisude tekke sagedaseks põhjuseks on see, et jäetakse vahele toidukordi ning toidukordade vahel on pikad pausid, siis smuutide vahepalaks lisamine aitab seda probleemi ennetada ja vältida. Pikad toidukordade vahelised pausid tekitavad liigseid veresuhkru kõikumisi. Kui lisada aga smuuti kahe põhitoidukorra vahele, siis on veresuhkur stabiilne ja sa suudad paremini kontrollida järgnevaid toiduportsjonite suuruseid ja magusaisud ei tule samuti suure tõenäosusega kimbutama.

Detox

Smuutide abil tervislikum

Kui lisada smuuti sisse alati lisaks puuviljadele ka marju, köögivilju ja pähkleid, siis võid kindel olla, et saad korraliku vitamiinilaengu. Enamik köögivilju ja marju sisaldavad antioksüdantseid ühendeid, mis toimivad põletikuvastaselt ja aitavad kaitsta keharakke. Kui lisada smuuti sisse näiteks peeti, siis võib see aidata ennetada probleeme veresoonkonnaga (kõrge vererõhk, aneemia), kuna peet on hea folaatide ja nitraatide allikas. Be More e-poes on saadaval peedipulbrit sisaldav Be Active supertoidupulber, mis on sobiv smuutilisand kõikide pereliikmete smuutide sisse. Seda supertoidusegu soetanud klient Kristi andis tootele tagasisideks: „Minu kõige lemmikum toode! Annab päevaks mõnusalt lisaenergiat ja toetab tõesti aktiivset olemist 🙂“.

Üks hea ja tervislik lisand smuutile on näiteks veel ka avokaado. Avokaados sisalduvad monoküllastumata rasvhapped aitavad kaasa südame tervisele, aidates alandada halva kolesterooli (LDL) taset, suurendades samal ajal hea kolesterooli (HDL) taset.

Smuuti väljakutse

#BeMoreWeek aitab sul tekitada smuutide joomise harjumust!

Juba 22.jaanuaril algab smuutide joomise väljakutse, kus kutsume üles lisama oma igapäeva menüüsse vähemalt üks smuuti. Selleks, et inspireerida osalejaid, kajastame nädal aega kestva väljakutse jooksul infot tervislikust toitumisest, tervislike smuutide valmistamisest ja inspireerime põnevate lugude ja retseptidega. Väljakutse eesmärk on juua vähemalt üks smuuti päevas ja kogeda selle tervistava harjumuse üllatavaid mõjusid! Loe #BeMoreWeek smuuti väljakutsest rohkem SIIT.

Mida arvavad #BeMoreWeek smuuti väljakutsest eelmistel kordadel osalenud smuutisõbrad?

Be More´i ustav klient Elin avaldas miks on tema #BeMoreWeek smuuti väljakutsetes korduvalt osalenud: „Smuutinädal annab hea tõuke valmistada vähemalt kord päevas üks tervislik smuuti. Ootan seda nädalat alati rõõmuga, et saaksin katsetada erinevaid retsepte ja esmapilgul uskumatuna näivaid kombinatsioone, mis võivad saadagi lemmikuteks.“

Tule osale sinagi, sest smuutid on suurepärane vahend tervisliku elustiili poole pürgimisel!

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop