...

Millised supertoidud on ergutava toimega?

Kui sa soovid vähendada kohvi joomist ja alustada päeva hoopis mõne mõnusa supertoiduga, siis see blogi on just Sinule. Sellest blogist saad teada, milliseid energiataset tõstvaid supertoite oma päeva lisada.

Be More Yerba mate

Yerba mate on madala kofeiinisisaldusega ürditee, mis tõstab keskendumisvõimet ja energiataset.

Yerba mates leidub A-, C-, E- ja B -vitamiine ning mineraalaineid nagu: kaltsium, mangaan, raud, seleen, kaalium, magneesium, fosfor ja tsink. Lisaks leidub Yerba mates tervist edendavaid ühendeid nagu karoteenid, rasvhapped, klorofüll, flavonoolid, polüfenoolid, inositool, mikroelemendid, antioksüdandid, tanniinid ja vähemalt 15 erinevat aminohapet.

Yerba mate sisaldab antioksüdante ja kofeiini. Ühes tassitäies Yerba mate ürdijoogis on umbes 85 mg kofeiini, mis on võrdväärne väikese tassi kohviga. Yerba mates leiduv kofeiin soodustab hormooni epinefriini tootmist, mis suurendab energiataset. Erinevalt teistest stimulantidest ei tõsta Yerba mate tarbimine vererõhku ega pulsisagedust. Uuringud on näidanud, et Yerba mate võib parandada keskendumisvõimet, mälu, meeleolu ja isegi füüsilist aktiivsust.

Toetab kaalulangetamist

Yerba mates leiduvad saponiinid võivad aidata kehakaalu vähendada. On tõestatud, et Yerba mate tarbimine enne treeningut suurendab rasva oksüdeerumist ja energiakulu treeningu ajal.

Uuringus, kus kasutati Yerba mate toidulisandit, vähenes katsealuste rasvamass ja keharasva protsent. Yerba mate toidulisandil oli uuringu jooksul rasvumisvastane toime, ilma kahjulike kõrvalmõjudeta. Võttes arvesse toimunud uuringu tulemusi võib järeldada, et Yerba mate lisamine oma menüüsse toetab kaalulangetamise protsessi.

Kuidas valmistada Yerba mate ürdijooki?

Ideaalne vee temperatuur Yerba mate tegemiseks on u 77 kraadi, keeva vee kasutamine annab mõru maitse. Seega kasuta joogi valmistamisel kuuma, mitte keevat vett. Kasutage umbes üks teelusikatäis ürdi puru ühe tassi kohta. Laske joogil tõmmata 5 minutit kuni üleöö. Üleöö leotatud tõmmis on tugevama maitsega ja sisaldab rohkem kasulikke aineid, kui lühemat aega tõmmanud ürdijook. Soovi korral võib lisada ka rohkem ürdi puru. Võite juua Yerba mate jooki sellisena või lisada seda oma hommikusmuutisse.

Be More toorkakao pulber ja toorkakao tuumad

Kakao sisaldab antioksüdante, mis on tervisele kasuliku toimega. Näiteks toetab kakao tarbimine keha verevarustust, aidates hapnikul jõuda lihastesse ja ajju. Seega tõuseb keha ja aju toonus ning väheneb vaimne väsimus. Kakaos sisalduvad teobromiin ja kofeiin tõstavad energiataset ja meeleolu.

Neurotransmitter on aine, mis osaleb närviimpulsi ülekandel. Seeläbi mõjutavad neurotransmitterid ka meie tuju. Kakao stimuleerib aju vabastama teatud neurotransmittereid, mis kutsuvad esile positiivseid emotsioone. Uuringud on näidanud, et kakao tarbimine võib toetada täiskõhutunde tekkimist, kognitiivseid funktsioone ja meeleolu.

Be More Maca pulber

See supertoit on täiuslik valguallikas. Maca juurepulber sisaldab rikkalikult kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi, C-vitamiini ning muid olulisi vitamiine ja mineraale. Maca pulbri lisamine smuutisse annab juurde energiat. Kuna tegemist pole stimulandiga, ei teki maca pulbrit kasutades närvilisust ega ärevust. Maca on adaptogeen ehk keha vajadustega kohandava ja tasakaalustava toimega. Maca pulbri tarbimine aitab säilitada emotsionaalset tasakaalu ja vähendada stressitaset. Adaptogeenina võib maca toetada ka hormonaalset tasakaalu.

Koostas toitumisnõustaja Riin Reimer

 

Kasutatud kirjandus:

https://draxe.com/health/caffeine-headaches/

https://draxe.com/nutrition/yerba-mate/

https://www.healthline.com/nutrition/energy-boosting-foods#section27

https://www.mindbodygreen.com/0-7264/8-best-superfoods-to-boost-your-mood-energy-levels.html

https://draxe.com/nutrition/cacao-nibs/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop