...

Be More tegevjuht Kirti Kooser: „Eesmärke tuleb visualiseerida!“

Uue aasta alguses seavad paljud endale eesmärke, kuid mitte kõik ei jõua neid eesmärke täita. Tihti juhtub, et eesmärkide poole püüdlemisel jääb puudu ajast, tahtejõust ning kindla tegevusplaani puudumisel võivadki jääda unistused täitmata. Mida teha selleks, et eesmärgid ka päriselt realiseeruksid? Loe alljärgnevast intervjuust, kuidas püstitab eesmärke Be More Superfoodsi tegevjuht Kirti Kooser.

1. Alanud on uus aasta. Kuidas vaatad tagasi eelmisele aastale ja mida ootad uuelt aastalt?

Eelmine aasta oli meie ettevõttele väga edukas. Tulime välja 10 uue tootega ja lisaks andsime välja ka Be More raamatu „Naine ja Tervis“. Seda projekti valmistasime ette ligi aasta aega. Kindlasti oli hetki, kus oli tunne, et tahaks pooleli jätta, kuid kindlat plaani järjepidevalt järgides, saime raamatu välja andmisega siiski suurepäraselt ja õigeaegselt hakkama.

Uuelt aastalt ootan ennekõike stabiilsust ja plaanime välja anda hulganisti uusi tooteid, mis vastavad turutrenditele. Jätkuvalt on meie motoks tuua turule tervisetooteid, mis aitaksid inimesi. Igal tootel on oma lugu, oma eesmärk ja see on millegi jaoks mõeldud. Suureks eesmärgiks on liikuda ka uutele turgudele (eksport) ning laiendada frantsiisi. Kokkuvõttes olen positiivselt laetud!

2. Kas ja kuidas püstitad uueks aastaks eesmärke? 

Ma olen väga eesmärgipärane inimene. Vähemalt 20 aastat olen püstitanud eesmärke nii eraeluliselt kui tööalaselt. Ja mina panen kõik eesmärgid kirja! Tööalaselt on mul plaan seatud nii aasta peale, kuu peale kui ka päeva peale. Mulle meeldib eesmärke ka visualiseerida. Leian, et see on väga vajalik. Keha peab tajuma soove ja unistusi kõikide meelte kaudu, ainult mõtlemisest ei piisa. Eesmärkidest peab kõva häälega rääkima, neid kirja panema ja neile otsa vaatama. Selle jaoks on abiks näiteks visioonitahvlid (vision board). Olen lugenud palju inspireerivaid lugusid eesmärkide püstitamisest ja manifesteerimisest. Soovitan seda kõigile!

Minu väike kiiks on ka see, et ma panen eesmärkide eest punkte. Oluline on suured eesmärgid lahti võtta alaeesmärkideks. Minu jaoks kõik tegevused peavad olema korralikult etteplaneeritud.  

3. Mida soovitad teistele teha selleks, et unistused ja eesmärgid päriselt realiseeruks ning ei vajuks meie igapäeva toimetuste taha varju?

Olen lugenud uuringut, mis kinnitas, et kui inimene püstitab eesmärgi kirjalikult, siis 80% juhtudest see eesmärk ka saavutatakse. Kui inimene ainult mõtleb eesmärkidele ja ei visualiseeri ega kirjelda neid, siis on tõenäolisem, et see plaan jääb täitmata. Seega soovitan pidada mõttepäevikut. Lisaks soovitan tegeleda meditatsiooniga ja manifesteerimisega. Lühidalt öeldes tuleb väga detailselt ette kujutada seda, mida soovid saavutada. Lausa sellise detailsuseni, et kuidas see asi päriselt välja näeb, mis on selle ümber, milliseid värve ja lõhnu näed/tunned ümberringi jne.

Selleks, et eesmärk realiseeruks tuleb tööd teha. Sageli ebaõnnestutakse, sest pole piisavalt eneseusku endasse. Puudub enesekindlus. Soovitan sellistele inimestele unistada rohkem, julgelt ja suurelt!

Mind aitab väga ka see, et käin hommikuti jalutamas-jooksmas. Füüsiline aktiivsus aitab hoida meele ärksana ja peletab väsimust ning tüdimust. Oluline märksõna ka sportliku tegevuse juures on järjepidevus.

4. Kuidas hoida töö-ja eraelu vahelist tasakaalu juhul kui su töö on sinu elu suurim kirg?

Kui ma olin 20dates siis oli minu elus palju tööd. Ma mõtlesingi päevad läbi ainult tööst. Mida vanemaks sain seda rohkem hakkasin väärtustama era-ja tööelu tasakaalu. Ületöötamine ei ole tervisele üldse kasulik. Mul on olnud aegu kui töötasin 15h päevas. See ei ole jätkusuutlik!

Selleks, et töö ei tuleks koju kaasa tuleb osata seda hästi organiseerida. Töö tegemine peab olema eesmärgipärane. Mina loon igapäevaselt kindalt süsteemi, ja päevaplaani. Kui seda pole teinud (mida juhtub ka), siis lähebki lappama. Ühest kindlast põhimõttest hoian ka kinni – öösiti ja une arvelt ma tööd ei tee. Ja kindlasti kui on pereaeg, siis on pereaeg. Lisaks peab olema ka aega iseendale, kasvõi tunnike päevas.

5. Nimeta 1 tervislik harjumus, mida soovitad kõigile oma igapäeva ellu tuua!

Raske on nimetada ühte. Märksõnadeks on: toitumine, liikumine ja meditatsioon. Kui ühest konkreetsest harjumusest siiski rääkida, et millest alustada, siis soovitan valmistada oma toidukorrad vastavalt taldrikureeglile. Too oma menüüsse rohkelt köögivilju, kaunista oma roogasid! Mina näiteks joon igapäevaselt smuutisid, mille abil saan ka süüa rohkem köögivilju. Üks oluline soovitus veel: 3 tundi enne magamaminekut ei ole soovitatav süüa. Organism peab saama puhata.

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop