...

Yerba Mate

Yerba Mate on valmistatud kuivatatud Lõuna-Ameerika taime (Ilex paraguariensis) lehtedest ja see kogub üha enam maailmas populaarsust, sest inimesed on avastanud selle positiivse mõju enesetundele. Yerba Mate tee joomine on sageli sotsiaalne tegevus, mis on sümbol sõprusest. Selle maitse on sarnane rohelisele teele ja öeldakse, et Yerba Matel on kohvi jõud, tee kasulikkus ja šokolaadi söömisega kaasnev nauding.

Värked Yerba Mate lehed istiku küljes.

Kasulikkus tervisele

Yerba Mate on kõige rohkem tuntud oma energiat andva omaduse poolest. Ühes tassis tees sisaldub u 85 mg kofeiini, mis on vähem kui tavalises kohvis, aga rohkem kui tees. Võrreldes kakao ja kohviga annab see tee ühtlasema energialaengu ja ei tekita kofeiinist tingitud kõrvalnähtusid nagu näiteks värinad. Sellepärast sobib see suurepäraselt joomiseks inimestele, kes kannatavad vaimse või füüsilise kurnatuse käes.

Yerba Mates sisaldub märkimisväärne kogus vitamiine ja mineraalaineid nagu vitamiin A, C ja E, B1, B2, B3, ja B5, kaltsium, raud, magneesium, mangaan, fosfor, kaalium, seleen, naatrium, väävel ja tsink. See tee sisaldab lisaks veel kasulikke aineid nagu tanniinid, mikroelementdid, klorofüll, flavonoidid ja 15 aminohapet. Selles on rohkem antioksüdante kui üheski teises ​​rohelises tees – näiteks sisaldab see polüfenoole, mis on suur antioksüdantide grupp ja need on seotud paljude haiguste riski vähenemisega.  Yerba Mate sisaldab ka suurel hulgal saponiine, mis on looduslikud emulgaatorid, tugevdavad immuunsüsteemi ja on põletikuvastaste omadustega. Samuti võib Yerba Mate joomine vähendada veresuhkru taset ja ennetada südamehaiguste riski.

Yerba Mate tee serveeritud traditsioonilises calabashis.

Kus kasutada

Yerba Matet serveeritakse traditsiooniliselt kuumana anumas, mida kutsutakse gouris või calabashis. Seda juuakse metallist kõrrega, millel on sees filter, et tükid suhu ei satuks. Alustuseks piisab aga traditioonilisest tee valmistamise viisist – selleks kasuta teesõela või –kannu, lisa u 2g teed ja lase 4-5 minutit tõmmata. Ideaalne vee temperatuur Yerba Mate tegemiseks on u 77 kraadi, keeva vee kasutamine toob esile mõru maitse. Seda teed serveeritakse sageli sidruni ja piimaga. Yerba Mate lehtedest tee on saadaval ka meie e-poes!

Südantsoojendav tee Sinu igapäevaellu!

Viited:

https://bebrainfit.com/yerba-mate-benefits/

https://www.healthline.com/nutrition/8-benefits-of-yerba-mate

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop