...

Toorkakao

Toorkakao pärineb hariliku kakaopuu (Theobroma cacao) viljast. Tegelikkuses on toorkakao väga erinev tavalisest kakaopulbrist, mis on keemiliselt töödeldud ja röstitud ja tänu sellele hävinevad enamus antioksüdante ja toitaineid. Hiljutine uuring näitas, et isegi 60–90% kakaos sisalduvatest antioksüdantidest kaovad töötlemise käigus, mis algselt oli välja töötatud kakao kibeduse vähendamiseks, värvi tumenemiseks ja šokolaadile mahedama maitse andmiseks. Seega on toorkakao tooted, mis on tehtud kuivatatud, kääritatud ja röstimata kakaoubadest, palju kasulikumad.

Kasulikkus tervisele

Toorakao on suurepärane kiudainete allikas, sest see on pärineb seemnest. See on kõrgeim taimne raua allikas. Kuna C-vitamiin suurendab taimse raua imendumist lausa neljakordselt, siis on soovitav tarbida toorkakaod koos C-vitamiinirikaste viljadega. Lisaks on toorkakao ka suurima taimse päritoluga magneesiumi allikas, mille puudus võib tekitada diabeeti ja südamehaigusi. Lisaks aitab see hoida normaalset vererõhku, tagab tugeva luustiku, ennetab südame-veresoonkonna haigusi ja tagab normaalse närvisüsteemi talitluse. Samuti on toorkakaos hulgaliselt kaltsiumit – seda isegi rohkem kui lehmapiimas.  Toorkakao on suurepärane serotoniini, trüptofaani, türosiini ja fenüületüülamiini allikas. Need keerulise nimetusega kemikaalid on seotud õnnetunde suurenemisega ajus ning leevendavad stressi ja depressiooni. Samuti sisaldub selles palju antioksüdante.

Kus kasutada

Nagu artiklist välja tuli siis oleks mõistlik vahetada välja tavaline kakao toorkakao pulbriga. Aga kuhu võiks seda lisada?

• Miksi paar supilusikatäit küpsetiste taignasse või smuutidesse ja tulemuseks on tugev šokolaadi maitse.

• Tee kohvijooke või kuuma kakaod. Kui väljas on suvi ja ilm on palav siis on mõistlik teha külma versiooni segades sisse jääd.

• Toorkakaost saab teha maitsvaid tervislikke magustoite nagu šokolaadihummus, toorbatoonid, jäätis külmutatud banaanist, chia seemne puding taimse piimaga, isetehtud šokolaad või trühvlid.

Viited:

https://nuts.com/healthy-eating/cacao-vs-cocoa

https://begoodorganics.com/cacao-5-little-known-benefits-of-this-amazonian-superfood/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop