...

Toitumisterapeut Kendra Vaino: olen üle elanud hetke, kui narkoosist ärgates ütleb arst, et nüüd on jooksmisega kõik!

Toitumisterapeut ja treener Kendra Vaino jagas oma kogemust Be More&NutriDream proviisorite koostöös valminud “Toidulisand liigestele” kasutamisest. Olles silmitsi seisnud kahe raske põlvevigastusega, tuli tal enda liigeseid tervenemise teel turgutada, et saaks naasta endise elustiili juurde. See on inspireeriv lugu sellest, kuidas näha täbaras olukorras võimalusi, mitte takistusi ja leida viis elada õnnelikult ning teha seda, mida armastad.

Räägi natuke endast: mis tööd sa teed ja millised on su hobid?

Suurema osa ajast annan rühmatreeninguid MyFitnessis nii täiskasvanutele kui noortegruppidele. Kuulun ka Les Mills Nordic Teami hindajate ja Elite treenerite hulka. Toitumisterapeudi õppe lõpetasin sel kevadel, kuid sellele on eelnenud kokku 600 tundi õpinguid toitumisnõustaja ja tervisenõustaja tasemel. Kuulun ka Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni ja Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse koosseisu.

Kõige kodusemalt tunnen end aga koolitaja rollis. Mul on olnud võimalus mitmete ettevõtetega selles vallas koostööd teha, viies läbi tervisenädalaid ning pidades toitumisteemalisi loenguid ja koolitusi. Olen õnnelik inimene, sest minu hobist on saanud minu töö – see puudutab nii noortega tegelemist, inimeste inspireerimist läbi treeningute, nõustamise ja koolituste. Samuti saan pidevalt tegeleda enesetäiendusega toiduvalmistamise valdkonnas ja arendada enda teoreetilisi ja praktilisi oskusi.

Kust tuli huvi saada toitumisterapeudiks ja mida see amet endast täpselt kujutab?

Treeneritöö, tervislikud eluviisid ja toitumine – olin selles valdkonnas tihedalt sees ja see viiski toitumisnõustaja õpinguteni. Toitumisterapeut tegeleb võrreldes tavalise nõustajaga ka haigusjuhtumitega, lähtudes muidugi ravijuhistest ning Tervise Arengu Instituudi Eesti liikumis- ja toitumissoovitustest. Eelkõige tähendab see individuaalnõustamist ja pidevat enesetäiendamist.

Sul on olnud kaks rasket õnnetust põlvega. Kuidas on need su elu muutnud?

Mul on olnud kaks rasket õnnetust põlvega: esmalt tekkis enesekaitsetrennis gümnaasiumiajal põlvesidemete rebend ja purunes menisk, misjärel tuli loobuda järske liigutusi nõudvatest spordialadest, aga tänu sellele leidsin endale uue lemmiku – jooksmise. Teine vigastus oli juba treeneriametis, kus ülekoormuse tagajärjel said kahjustuse kõhred, mis kahjuks aga ei taastu.

Olen üle elanud selle hetke, kui narkoosist ärgates ütleb arst, et nüüd on selle konkreetse trenni ja jooksmisega kõik – sellel hetkel on tunne, et kogu elu kukub kokku. Olin Baltikumi esimene BodyAttacki treener ja lisaks jooksmisele oli see mu suurim kirg. Mind aitas edasi mõtlemine, et alati on kasulikum keskenduda võimalustele, mitte takistustele ning õnneks leidsin trennid, mida oma vigastusele vaatamata anda saan.

Kas tarbid ise hetkel Be More&NutriDream koostöös valminud toidulisandit liigestele? Kuidas on see abiks olnud?

Olen viimasest traumast saati nüüd seitse aastat tarbinud retseptiravimina glükosamiini (1200 mg), kuid üks preparaat mulle ei sobinud ning teise müük lõpetati Eestis ära. Seetõttu hakkasin suure huviga proovima Be More&NutriDream koostöös loodud spetsiaalset toidulisandit liigestele. Alustasin alguses ka väiksema annusega, et näha, kas ka sellest on abi – siinkohal olen meeldivalt üllatunud, et nii see on.

Selle liigeste toidulisandi koostisosade hulka kuulub kollageen, mis on üks keha tähtsamaid ehitusvalke, ning MSM ehk väävliühend, mis on vajalik keha poolt kollageeni moodustamiseks. Samuti on olemas ingverilisand, mis leevendab liigeste jäikust. Ehk siis saan oma kogemuse põhjal julgustada teisigi, kellel esineb liigeseprobleeme, proovima just seda toidulisandit liigestele.

Miks on tervislik toitumine ja pidev liikumine kehale vajalik?

Tervislik, tasakaalus ja vajaduspõhine toitumine koos liikumisega aitavad hoida kehakaalu normis ja seeläbi eelkõige ennetada tänapäeva elustiili haigusi, nagu südame-veresoonkonna haigused ja 2. tüübi diabeet. Meie igapäevane elu ei nõua võrreldes aastakümnetetaguse ajaga nii palju liikumist ja füüsilist pingutust, mistõttu on vaja teha korrektuure oma toidusedelis ja lisada füüsilist aktiivsust. Samuti on oluline teha tänapäeva külluslikus toiduvalikus parim ja puhtaim valik.

Miks vajab keha aeg-ajalt lisatoetust toidulisandite kujul?

Muidugi peaks keha kõik vajalikud toitained kätte saama mitmekülgsest tasakaalustatud toidust, kuid tihtipeale oma praktikas menüüsid analüüsides näen, et see nii ei ole. Toitainepuudus võib esineda toidutalumatuse, allergia või muul inimesest olenematul põhjusel. Toidulisandi vajaduse võib tingida ka sessoonsus, toitumisharjumused, kindel periood elus või ka näiteks suur füüsiline koormus. Erinevad puudused kehas saab arst kindlaks teha vereanalüüsiga. Toidulisand siiski ei ole ravim ja ei asenda tasakaalustatud toitumist, kuid vajadusel peame oma kehale siiski lisatoetust pakkuma.

Toidulisand liigestele tabletid on sobilikud kasutamiseks:

 • Liigestel on suur koormus (füüsiline töö, trenn, ülekaal jne)
 • Naksuvad põlved
 • Liigeste kangus, kerge valulikkus või ebameeldiv tunne

Be More ja NutriDream proviisorite koostöös valminud liigestele tabletid aitavad:

 • Aitavad kaasa liigeste ning kõhrkoe normaalsele talitlusele
 • Toetavad kõhrkoe moodustumist ning kollageeni tootmist
 • Aitavad säilitada liigeste liikuvust ning aitab vältida liigeste hommikust jäikust
 • Suurendada energiat ning on kasulik väsimuse korral.

Tutvu tootega lähemalt Be More e-poes!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop