...

Tõde detoksist

Kätte on jõudnud see aeg aastast, kus detoksiga seotud teemad on muutunud eriti populaarseks.

Aga mis detoks tegelikult on ja kuidas see protsess töötab?

Detoksiga seostatakse tavaliselt maksa, mis on põhiline detoksifikatsiooni organ. Aga meie kehad on loodud end puhastama mitmel eri viisil, kaasates lisaks maksale nahka, neere ja käärsoolt. Nahk on keha suurim organ. Naha kaudu kokkupuutes satuvad kehasse mürgid. Higistades nahk väljutab mürke. Neerud filtreerivad verd ja eraldavad mürgised ained kehast läbi uriini. Käärsool väljutab kiudainetega seotud mürgid kehast väljaheidetena.

Maks teeb tööd molekuli tasandil, muutes kahjulikud ühendid kahjutuks biolagunevaks aineks. See on detoksi protsessi esimene faas. Maks töötleb isegi häid molekule nagu hormoonid. Kui sul on probleeme viljatusega, aknega, kõhugaasidega, rindade tundlikkusega, madala libiidoga või ebamugava enesetundega, võib olla põhjus hormoonide ebapiisavas ümbertöötlemises ja kehast väljutamises.

Mõned esimeses faasis töödeldud ained lähevad otse kolmandasse faasi, mis on mürkainete väljutamise faas. Leidub ka neid aineid, mis vajavad suuremat töötlemist ja liiguvad teise detoksi faasi. Teises faasis mürgised ained seotakse ja neutraliseeritakse erinevate keemiliste ühendite abil. Teises faasis toimuvate protsesside tagajärjel tekivad ohtlikud jääkained. Need jääkained on vabad radikaalid, millel on vähki tekitav toime. Vabu radikaale neutraliseerivad antioksüdandid. Toitudes tervislikult ja süües piisavalt antioksüdantide rikkaid toite, toetame neid protsesse.

Kõik vajalikud keemilised ühendid mis tegelevad mürkide sidumisega ja kahjutuks tegemisega, tulevad toidust. Kaks suuremat detoksi valesti mõistmist on arusaamad, et vajalik on ennast näljutada ja detoksi on vaja läbi viia mõned korrad aastas. Tegelikkuses on sisemise puhastus protsessi jaoks vaja tervisliku toitu ja seda iga päev.

Hea detoks dieet sisaldab kõiki kehale vajalikke toitaineid, jättes välja rämpstoidu ja kemikaalid. Jälgides lihtsaid detoksi põhimõtteid ja toitudes tervislikult, toetad kõiki oma keha detoksi protsesse.

Siin on mõned detoksi protsesse toetavad põhimõtted:

Jäta joomata suhkruga magustatud joogid, spordi joogid ja limonaadid. Joo piisavalt vett, tarbi detoksi jooke ja taime teesid.

Loobu lisatud suhkrut sisaldavatest toitudest. Suhkrut leidub kommides, kookides, küpsistes, kastmetes, valmistoitudes jne. Mine üle suhkruvabale toitumisele.

Loobu täielikult kõigist valmistoitudest ja rafineeritud toiduainetest.

Tarbi rohkem köögivilju, puuvilju, täisteratooteid ja külmpressitud õlisid.

Väldi töödeldud lihatooteid nagu vorstid, marineeritud liha ja singid. Võimalusel vali mahetooteid. Marineeri oma lihatooteid ise. Taimetoitlased saavad piisavalt valku, süües mitmekesiselt ja lisades oma menüüsse pähkleid, seemneid, läätsesid, ube, kinoad, tatart ja taimseid valgu pulbreid.

Lisa enda toidulauale detoksi protsesse toetavaid toiduaineid nagu greip, luu supp, marjad, peet, chia seemned, pähklid ja kapsalised.

Vähenda soola tarbimist ja võta kasutusele ohtralt rohelisi ürte. Maitsesta oma toite basiiliku, tilli, peterselli, kurkumi ja paprika pulbriga.

Maga öösel vähemalt kaheksa tundi. Uni aitab kehal taastuda ja terveneda.

Liigu iga päev. Käi jalutamas, tee trenni ja ole aktiivne.

Vähenda stressi taset. Leia endale sobiv viis stressi leevendada. Sa võid tegeleda joogaga, mediteerida, käia teraapias, kasutada eeterlike õlisid jne.

Be More pakub väga palju suurepäraseid ja toitainete rikkaid supertoite, et toetada sinu detoksi protsesse. Allpool on välja toodud vaid mõned kasulikud supertoidud.

Be More Detox supertoidusegu toetab sinu keha suure hulga vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantidega. See detoksi protsesse toetav supertoidusegu on parema maitsega kui enamus detoksi toidulisandid ja segud.

Be More Spirulina on täis kasulikke toitaineid ja antioksüdante, mis on vajalikud sinu kehale ja ajule. Spirulinas leiduva valgu kvaliteeti on võrreldud muna omaga, sisaldades kõiki asendamatuid aminohappeid. Spirulina sisaldab rohkem betakaroteeni kui porgand.

Be More Yerba Mate taimetee sisaldab rohkem antioksüdante kui ükski teine roheline tee. On leitud, et see tee toetab maksa rakke ja soodustab ainevahetust. Selles taimetees on B vitamiine, C vitamiini ja magneesiumit.

Be More Maca pulber sisaldab süsivesikuid, valke, vitamiine, mineraale ja mitmeid asendamatuid rasvhappeid. Maca pulbris leidub hormoone tasakaalustavat ainet türosiini. Türosiin toetab ka närvisüsteemi tööd. Maca pulber toimib nii tuju tõstvalt kui stressi alandavalt.

 

Koostas toitumisnõustaja Riin Reimer

 

Kasutatud kirjandus:

https://www.refinery29.com/en-us/how-detox-works

https://draxe.com/detox-diet/

https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-spirulina#section1

http://www.sayyestomate.com/health-benefits

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop