...

Tervislikud taimeteed

Teede rikkalik valik võib võtta silme eest kirjuks. Õige valiku tegemiseks aitame Sul teede maailmast paremini aru saada! Alustuseks on oluline mainida, et teeks nimetatakse küll reeglina kõiki erinevatest taimedest tehtud kuumasid jooke/tõmmiseid, kuid päris tee on siiski see, mida valmistatakse teepuu lehtedest (Camellia sinensis taimest). Teepuu lehtedest valmistatakse: traditsioonilist musta teed, rohelist teed, valget teed, aga ka oolongi teed ja pu-erh teed. Need teed sisaldavad kofeiini ja olenevalt tee liigist võivad sisaldada rohkelt tervisele kasulikke flavonoidseid ühendeid ehk antioksüdante.

Kui aga soovid mitmekesistada oma teede valikut ja saada erakordseid maitseelamusi, soovitame sukelduda põnevasse taimeteede maailma, kust igaüks võib leida endale oma lemmiku. Taimeteed ei ole valmistatud teepuu lehtedest, seega nad on kõik kofeiinivabad ja erimaitselised. Siin on 7 tervislikku taimeteed, mida soovitame ära proovida:

1. Kummelitee

Kummelitee on enim tuntud oma rahustava toime poolest ja seda juuakse sageli õhtusel ajal enne magama minekut. Kummel sisaldab apigeniini, antioksüdanti, mis seondub aju teatud retseptoritega, mis võivad soodustada unisust ja vähendada unetust.

Kummelil on ka antibakteriaalne ja põletikuvastane toime. Kummeli teed on soovitatav juua haiguste perioodil ja see võib aidata leevendada erinevaid põletikke. 

Be More rikkalikust teede valikust leiad kummelit nendest teedest: Be Sleepy tee ja Armsale emale tee

2. Piparmünditee

Piparmünditee on üks enimkasutatavaid taimeteesid maailmas. Piparmündilehed sisaldavad mitmeid eeterlikke õlisid, sealhulgas mentooli, mentooni ja limoneeni. Mentool annab piparmündile jahutava omaduse ja äratuntava piparmündi lõhna-ning maitse. Lisaks imelisele maitsele võib piparmünt aidata leevendada seedeprobleeme. Näiteks juuakse piparmünditeed kõhupuhituse ja spasmide leevendamiseks. Samuti on soovitatav juua piparmünditeed kinnise nina ja kurguvalu puhul.

Be More teedest sisaldavad piparmünti: Be Beautiful tee, Armsale emale teeBe Sleepy tee, Detox tee ja Be Active tee

3. Ingveritee

Ingveritee on vürtsikas ja maitsev jook, mis sisaldab hulga tervislikke, haigustega võitlevaid antioksüdantseid ühendeid. Ingver aitab võidelda põletikega ja stimuleerib immuunsüsteemi, kuid on kõige paremini on see tuntud kui tõhus vahend iivelduse vastu.

Osad uuringud on näidanud, et ingver võib aidata vältida maohaavandeid ja leevendada seedehäireid või kõhukinnisust. Samuti võib see leevendada menstruatsioonivalu.

Ingverit sisaldavatest teedest soovitame Be More valikust ära proovida Talveteed ja Be Sleepy teed.

4. Hibiskuse tee

Hibiskuse tee on valmistatud hibiskuse taime värvilistest õitest. Sellel on roosakaspunane värv ja värskendav, hapukas maitse. Seda teed saab nautida nii kuumalt kui ka külmana.

Lisaks julgele värvile ja ainulaadsele maitsele pakub hibiskuse tee tervislikke omadusi. Näiteks on sel viirusevastased omadused ja samuti on tõestatud positiivne mõju kõrgele vererõhule.

Hibiskuse tee puhul tasub meeles pidada, et see võib lühendada osade ravimite, nt. aspiriini toimet, seega on parem võtta neid 3–4-tunnise vahega.

Hibiskust sisaldavad Be More valikust järgmised teed: Be Active tee, Armsale emale tee , Kõige kallimale tee ja meie kõige uuem tee Be Happy

5. Rooibose tee

Rooibos on Lõuna-Aafrikast pärit taim. Selle taime lehtedest valmistatud tee on punakas ja õrnalt magusa maitsega. Tema maitse on selgelt eristuv.

Rooibose tervislikke omadusi on veel vähe uuritud, kuid esialgsed uuringute tulemused viitavad tema võimalikule positiivsele mõjule südame-ja veresoonkonnale. Näiteks leiti ühes uuringus, et rooibose tee

pärsib ensüümi, mis põhjustab veresoonte ahenemist.

Be beautiful tee ja Detox tee on imeline valik Be More teedest, mis sisaldavad rooibost.

6. Kibuvitsa tee

Kibuvitsa teed valmistatakse roositaime viljadest. See sisaldab palju C-vitamiini ja kasulikke taimseid ühendeid. Need taimsed ühendid toimivad põletiku-ja valuvastaselt.

Kibuvitsa põletikuvastane ja antioksüdantne toime võib samuti aidata võidelda naha vananemisega.

Oleme lisanud kibuvitsa kasulikke omadusi Armsale emale tee ja Kõige kallimale tee sisse.

7. Melissitee

Melissitee on kerge sidrunimaitsega väga aromaatne tee, millel võivad olla tervisele kasulikud omadused. Ühes uuringus, milles osales 28 inimest, kus joodi kuue nädala jooksul melissiteed, oli uuringus osalejatel paranenud arterite elastsus. Arteriaalset jäikust peetakse südamehaiguste, insuldi ja vaimse tervise languse riskiteguriks. Samas uuringus oli melissiteed joonud inimestel ka suurenenud naha elastsus, mis tavaliselt kipub vanusega langema. Lisaks on mitmed uuringud näidanud, et meliss parandab meeleolu ja vaimset jõudlust.

Be More teede valikust sisaldavad melissi: Kõige kallimale tee ja Be Sleepy tee.

Lisaks klassikalisele mustale ja rohelisele teele ning erinevatest taimedest tehtud teedele on väga populaarsed ka Yerba mate teed. Yerba mate on valmistatud kuivatatud Lõuna-Ameerika taime – Ilex paraguariensis – lehtedest. Selle maitse on sarnane rohelisele teele ja öeldakse, et yerba matel on kohvi jõud, tee kasulikkus ja šokolaadi söömisega kaasnev nauding. Yerba mates sisaldub märkimisväärne kogus vitamiine ja mineraalaineid. Selles on rohkem antioksüdante kui üheski teises ​​rohelises tees – näiteks sisaldab see polüfenoole, mis on suur antioksüdantide grupp.

Be More valikust Yerba mate tee on hea täiendus igale taimetee kollektsioonile.

Taimeteede puhul soovitame veel meeles pidada, et neil on soovituslik lasta tõmmata pikemat aega, umbes 5 minutit. Ideaalne vee temperatuur taimetee puhul on 80-100 kraadi olenevalt tee sordist. 

Kasutatud allikas: https://www.healthline.com/nutrition/10-herbal-teas#TOC_TITLE_HDR_12

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop