...

Sünnipäeva intervjuu tegevjuht Kirtiga

Be More tähistab 14. – 20. september enda sünnipäevanädalat! Juba ongi möödunud kolm aastat sellest, kui esimest korda sai ettevõte registreeritud ning suured plaanid paika pandud. Selle puhul otsustasime teha enda tegevjuhi ning asutaja Kirtiga, sünnipäeva intervjuu, kus ta räägib ettevõtte loomisest ja annab häid nippe nii produktiivsuse kui edukuse osas. Samuti jagab Kirti enda kohta kolme huvitavat fakti ja räägib oma kogemusest, kuidas tervislik toitumine tema elu muutnud on. 

Kirti, räägi meile natuke endast!

Ma olen 33 aastane ja pärit Pärnust. Olen lõpetanud õigusteaduste magistrantuuri, kuid olen õppinud ka toitumist. Seda teen tänase päevani, sest just toitumine on saanud suureks osaks minu praegusest elust. Juba 13 aastat olen tegelenud erinevate ettevõtete juhtimisega, mis kõik on viinud mind lõpuks Be More Superfoodsi juurde. Mul on väga palju hobisid – armastan tennist, kodus kokkamist, jalutamist. Samuti on minu jaoks oluline silmaringi laiendamine, sellepärast meeldib mulle ka väga lugeda ja reisida.

Ütle 3 huvitavat fakti enda kohta.

Üks huvitav fakt on kindlasti see, et ma olen tohutu maailmarändur, kes tahab pidevalt uusi ja huvitavaid kohti avastada – tänu sellele armastusele olen külastanud 50+ erinevat riiki enda elus. Teine huvitav fakt on see, et ma kogun postkaarte – ostan neid kohtadest üle maailma, mida olen külastanud. Arvan, et mul aastatega neid kogunenud sadu. Kolmanda asjana tooksin välja, et olen seitse aastat õppinud viiulit.

Milline on sinu enda suhe tervisliku toidu ja elustiiliga? 

Minu suhe tervisliku toiduga on väga hea – mul on erinevad talumatused ning nende tõttu pean hoolikalt oma toitumist jälgima. Kui sööksin kõike, mille järgi isutab, siis mõjutaks see oluliselt mu enesetunnet. Loomulikult ei ole see alati nii lihtne olnud, sest paratamatult võivad erinevaid isud peale tulla. Aga kõik algab mõtlemisest, kui me anname enda isudele järgi, siis see tavaliselt tähendab, et peale söömist tunneme ennast halvasti. Seetõttu olen teinud sihikindla otsuse, et tahan ennast alati hästi tunda ning seetõttu olen teadlikult loobunud teatud toiduainetest.

Kuna ma olen toitumis õppinud, siis üritan kõiki teadmisi ka enda igapäevaelus rakendada – näiteks süüa igapäevaselt kolm põhitoidukorda ja kuni kolm vahepala, et kehal näljatunnet ei tekiks. Samuti armastan sportimist – tervislik toitumine ja pidev liikumine peaksid käima käsikäes. Nädalas kaks korda mängin tennist mängimas ja kaks korda käin jooksmas.

Kust tuli mõte luua supertoidusegude bränd?

Supertoidusegude brändi loomise idee tekkis isiklikest tervisehädadest – maadlesin aastaid erinevate talumatustega. Minu keha ei kannata laktoosi ja gluteeni, mis tähendas, et pean hakkama enda jaoks teisi alternatiive otsima. Samuti oli mul sellel ajal tohutu väsimus, mis andis märku, et pean enda elustiilis midagi muutma. Ennekõike tahtsin ma vältida igasugust keemiat, mida arstid sageli kergekäeliselt välja kirjutavad, minu eesmärgiks oli aru saada, kuidas päris toit mind aitab. 

Sealt edasi sattusin superfoodide maailma, sest nende näol ongi tegemist puhta toiduga, mis sisaldavad tohutus koguses erinevaid vitamiine, mineraalaineid ja palju muud vajalikku meie kehale. Ei mingit keemiat ega jama, vaid päris toidud, mis on lihtsalt jahvatatud kujul. Kui alguses õppisin neid tundma eesmärgil, et ennast aidata, siis hiljem sain aru, kui paljud inimesed väetoitudest midagi ei tea. Kuna see teema kõnetas mind nii sügaval tasandil, siis sealt sündiski otsus selline ettevõte asutada. 

 

Millised on Be More tulevikuplaanid?

Be More tulevikuplaanid on tegelikult suured – suures pildis tahame pakkuda inimestele häid tervisetooteid, mis rikastavad nende toidulauda. Ma olen veendunud, et läbi nende toodete muutuvad inimeste päevad rohkem energiliseks ja rõõmsamaks. Be More missioon on tõsta inimeste teadlikkust ning muuta harjumusi, et kogu eluviis muutuks tervislikumaks. Kuna elu muutub aina kiiremaks, siis enda toodetega tahame eelkõige muuta seda, et inimesed saaksid kõik vajalikud ained toidust kätte. Praegu on väga palju kiirustamist, mis tähendab toidukordade vahele jäämist.

Samuti on meil plaanis on lähiaastatel tooteportfelli suurendada ja hakata rohkem enda tooteid eksportima. Võin julgelt öelda, et meie eesmärk on on jõuda lähiaastatel Baltikumi juhtivaks elustiili toodetega firmaks. 

Kas ettevõtte loomine on olnud sinu jaoks pigem kerge või raske?

Ettevõtte loomine on minu jaoks olnud tegelikult üllatavalt meeldiv protsess, seda ilmselt seetõttu, et kogu supertoitude teema päriselt ka huvitab mind. Tunduvalt lihtsam on juhtida ettevõtet, millesse sul endal tohutult usku on. Loomulikult on olnud raskeid hetki ja palju magamata tunde aga see-eest on olnud väga huvitav näha muutusi, mis kogu protsessi vältel toimunud on. Oleme väga kiiresti kasvanud ettevõtte ja kavatseme samas vaimus jätkata. 

Anna paar nippi kuidas olla produktiivsem.

Oluline on jälgida unerežiimi, sest sellest saab kõik alguse – minul isiklikult on vaja 7,5 – 8 tundi und iga päev, selleks, et korralikult end välja puhata. Kiirematel perioodidel on mul endal ka unevõlg, aga nädalavahetusel saan seda natuke kompenseerida rohkema puhkuse ja pikema magamisega. Me võime arvata, et une arvelt töötamine viib meid kaugemale, kuid reaalsuses hävitame vaid enda produktiivsust. Kui oled pikka aega magamata, siis ei tööta ka pea kindlasti nii nagu peaks ja paljud head mõtted võivad kaotsi minna.

Kindlasti on suur roll ka tervislikul toitumisel, mis aitab mul keha jaoks kõik vajalikud ained kätte saada. Lisaks töötavad minu jaoks hästi igasugused listid ja eesmärkide raamatud – need aitavad mul tööalaselt produktiivsemad olla. Nii saan korraga silma peal kõikidel endal ülesannetel ning keskenduda järjekorras esmatähtsatele. Mina arvan, et edukuse võti ongi sihikindlus ja kindlate eesmärkide seadmine. Me võime oma peas palju asju mõelda, kuid nende lahti kirjutamine on esimene samm nende saavutamise suunas.

Miks peaks inimene võtma supertoidusegusid ja toidulisandeid, selle asemel, et lihtsalt erinevaid toiduaineid süüa? Mis on nende eelised?

Reaalsus on lihtsalt see, et enamus inimesi ei jõua igapäevaselt mõelda kõikide erinevate vitamiinide ja mineraalainete peale, mida keha vajab. Paratamatult ei ole me kõik toitumisnõustajad, kes seda valdkonda õppinud on. Kindlasti saame me tavalisest toidust teatud aineid kätte, kuid kindlasti mitte kõiki. Siin tulevadki mängu supertoidusegud, kus ühte pakki on kokku pandud erakordselt suur hulk vitamiinide ja mineraalaineid. Üks pakk sisaldab sageli väga laias valikus kasulikke aineid, selleks, et inimene, ei peaks hommikul mõtlema hakkama, kust nüüd kõik need lõputud ained kätte saada.

Hea oleks, kui me kõik käiksime aeg-ajalt arstil kontrollis – nii saame aimu sellest, mis aineid keha vajaks rohkem ning samuti oskab arst öelda, mida tasuks igapäevaselt tarbida. Peale seda on juba lihtne – vali endale meie toodete seast supertoidusegud, mis neid vajalikke aineid sisaldavad ning üks lusikatäis täidabki kogu sinu päevase vajaduse, ilma, et peaksid ise sellele mõttetööle aega kulutama. Mitmekesine toidulaud sinna juurde ning oledki suure sammu teinud tervislikuma elu poole. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop