...

Maca

Maca (Lepidium meyenii) kuulub ristõieliste perekonda koos brokkoli, lillkapsa, redise ja lehtkapsaga. See taim on algselt pärit Peruust ja seda müüakse pulbri, kapslite või vedeliku ekstraktina. Peamine söödav osa on juur, mis kasvab maa all. Macat leidub mitmes värvuses – valgest mustani. Maitselt on see pähkline, kergelt kibeda järelmaitsega. Taim on saanud just viimastel aastatel väga populaarseks eriti terviseteadlike ja fitness inimeste hulgas. Müügilt võib leida ka maca tee, mis on stressi, väsimuse, tujukõikumiste ning kaalutõusu vastu.

Maca juured ja maca juure pulber.

Kasulikkus tervisele

Maca juur on hea süsivesikute, kiudainete ja valgu allikas, sisaldab vähe rasva. Selle kasutamine annab jõudu, energiat ja aitab kasvatada lihast. Maca sisaldab olulisi vitamiine ja mineraale nagu vitamiin C, vask ja raud. Tegemist on adaptogeeniga (adaptogeenne ravimtaim), aitavad parandada organismi füsioloogilisi protsesse ja keha biokeemilist tasakaalu, samuti aitavab suurendada rakkude stressitaluvust.

Taim aitab kaasa hormonaalsele regulatsioonile. Uuringu tulemused on näidanud, et maca võib toime tulla ärevuse, depressiooni, madala energiataseme ja motivatsioonipuudusega. Lisaks mõjub positiivselt ajutegevusele, õppimisvõimele ja mälule. Seega kui ees on ootamas pingeline periood siis maca juure pulbri lisamine enda igapäevasesse menüüsse on tark otsus.

Sa võid lisada maca juure pulbrit oma lemmikutele smuutidele.

Kasutamine

Maca juure pulbrit on kerge sobitada oma igapäevamenüüsse – see sobib smuutidesse, pudrule, küpsetistesse, hommikuhelvestele, energiabatoonidesse jne.

Pulbrit saab osta tervisepoodidest, suurematest toidupoodidest, aga kõige lihtsam on tellida see e-poest. Be More’l on supertoidupulber Be Smart, mille üheks koostisosaks on maca ning samuti 100% ilma lisaaineteta maca juure pulber. Mõlemaid saab osta meie e-poest:

https://bemore.ee/et/epood-kategooriad/

Be More maca juure pulber.

Viited:

https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-maca-root

https://8fit.com/nutrition/what-is-maca-powder-benefits-and-how-to-use-it/

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/adaptogeen-elujou-ja-tervise-allikas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop