...

Kuidas valida head blenderit?

Leidub inimesi, kelle jaoks blender ei ole oluline köögividin ja samas ka neid, kes ei kujuta elu ette ilma blenderita. Hea blender on suurepärane abivahend, mis säästab aega ja muudab toidu valmistamise lihtsaks. Kui oled harjunud blenderit kasutama, muutub see oluliseks osaks Sinu kokkamisharjumustes. Võib tunduda, et blenderi ostmine on lihtne ülesanne. Hakates võrdlema kõikide blenderite funktsioone ja võimalusi, pead teadma, milliseks otstarbeks oled blenderit soetamas.

Blenderite liigid

Blenderite valik on lai. Enamus blendereid saavad hakkama kõige lihtsama blenderdamisega, aga leidub ka selliseid, mis suudavad töödelda kõvasid toiduaineid ja valmistada suppe. Populaarsed on suletava kannuga blenderid, mida saab endaga kaasa võtta. Need blenderid erinevad oma anuma mahukuse, võimsuse ja tera ning funktsioonide poolest. Multifunktsionaalsed blenderid on mõistagi ka kallimad. Saumiksritel on üldiselt kõige tavalisemad blenderdamise, segamise ja püreestamise funktsioonid. Saumiksriga võib kaasa tulla mitmeid lisatarvikuid näiteks erineva kujuga teri, mis aitavad toitu ka tükeldada. Enamus saumiksreid on juhtmega, aga leidub ka juhtmevabasid, mis lisab söögi valmistamisse veelgi mugavust.

Millised funktsioonid on blenderi juures olulised?

Kui soovid kasutada blenderit peamiselt smuutide ja purustatud jää valmistamiseks, vali vähemalt 500 w ja jääd purustava teraga blender. Jääd purustavaid blendereid on müügil erinevates suurustes. Tükeldamiseks ja purustamiseks on vaja vastava funktsiooni ja sobiliku teraga blenderit. Üldiselt tavaline odav blender saab hakkama nii lihtsama smuuti kui püree valmistamisega. Näiteks sobib lihtsam blender beebitoidu ja püreesuppide kokkamiseks.

Multifunktsionaalsed blenderid

Mõned blenderid nagu näiteks Blendtec, annavad võimaluse kasutada ühte masinat mitmel otstarbel. Sellised blenderid on oluliselt kõrgemas hinnaklassis. Nendega saab valmistada suppe, töödelda erinevaid toiduaineid, valmistada mahlu, taimseid piimasid, hummuseid jne. Sellised blenderid suudavad asendada mitut kodumasinat, näiteks köögikombaini, ja on oma raha kindlasti väärt. Osa multifunktsionaalsetest blenderitest koosnevad erinevatest lisatarvikutest, mida on võimalik sama alusmootoriga ühendades kasutada.

Blendtec – kas maailma parim blender?

Blendtec on USA ettevõte, kes on viimased 30 aastat pühendunud ainult blenderite tootmisele. See tähendab, et kogu innovatsioon, mis blenderitega selle aja sees on toimunud, on Blendtec’i tootearenduse tulemus: puutetundlik paneel, eelhäälestatud tsüklid, mürasummutus, Twister kann jpm.

Tänu Blendtec’i mitmekülgsusele, töökindlusele ja efektiivsusele on ta proffide seas kõrgelt hinnatud tööriist. Olgu selle kinnituseks, et maailma suurim smuutibaaride kett Boost Juice Bar, mis on meil Eestiski tuntud, töötab ainult Blendtec’i blenderitega.

Võti on detailides

Kas Sinu smuuti on siidiselt pehme või on seal mõned tükid sees? Kas saad teha smuuti oma lemmiktoiduainetest või pead mõtlema läbi, mida Su blender purustab ja mida mitte? Kas saad teha soovi korral sooja püreesupi ühe nupuvajutusega või mässad sellega pikemalt? Kas koduse pähklivõi tegemiseks läheb 30 sekundit või 30 minutit?

Blendtec’i puhul ei pea Sa ülalmainitud küsimuste pärast väga pead vaevama.

Tugevam ja turvalisem

Kumb tööriist on püree valmistamiseks efektiivsem – nuga või haamer? Muidugi haamer. Sel lihtsal põhjusel ei kasuta Blendtec terasid, mis viilutaksid ja tükeldaksid sisu. Blendtec’i tömbid pöördlabad töötavad haamri põhimõttel. Koostöös ülivõimsa mootoriga püreestavad tömbid labad mistahes koostisosad olgu need jäätunud või mitte. Lisaks on tömpide labadega kannu puhastamine oluliselt ohutum ja hea valik näiteks lastega perede kööki.

Puutetundlik funktsioonide valik

Lisaks sellele, et puutetundlik paneel näeb stiilne välja, muudab see blenderi puhastamise oluliselt mugavamaks – piisab lihtsalt lapiga üle käimisest ja blender läigib nagu uus. Kõigil Blendtec’idel on eelhäälestatud tsüklid populaarsemate retseptide valmistamiseks ja kiiruse käsitsi juhtimise võimalus.

Blender kogu eluks

Blendtec on valmistatud vastupidavatest ja kvaliteetsetest materjalidest. Seetõttu kestab see blender aastaid. Blendtec ise on oma toodete kvaliteedis nii kindel, et pakub 8 kuni 10 aastast garantiid.

Kas oled valmis viima enda smuutitamise uuele tasemele? Blendtec blenderite parim valik on saadaval ka Be More e-poes!

Autor: Toitumisnõustaja Riin Reimer

Kasutatud allikad:

https://www.blendtec.ee/
https://www.blendtec.com/pages/what-makes-blendtec-the-best
https://www.thespruceeats.com/blender-buying-tips-1907205

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop