...

Lükkame ümber 3 enimlevinud müüti kohvikollageenist

Kohvikollageen on trendikas toode, mis viimasel ajal järjest rohkem populaarsust kogunud, kuid tekitanud ka palju küsimusi. Mis see on ja milleks seda vaja on? Kas kohvikollageen sisaldab kofeiini ja kui palju temas kollageeni ikkagi on? Selgitame käesolevas blogis välja kas tervisemaailma hitt-toode on ka päriselt kasutoov ning lükkame ümber 3 enimlevinud müüti kohvikollageenist.

Müüt nr 1: Kohvikollageen sisaldab kohvi ja see ei sobi neile, kes väldivad kofeiini

Kohvikollageenipulbrid on tegelikkuses täiesti tavalised kollageenipulbrid, mis on mõeldud kohvi sisse lisamiseks. Nad ei sisalda ei kohvi ega kofeiini ja koosnevad reeglina kollageenist ning mõnest maitset lisavast lisandist. Näiteks Be More valikus on saadaval kaks kohvikollageenipulbrit:

 1. Kohvikollageen kaarobi ja kakaoga – see sisaldab lisaks kollageenile toorkakaopulbrit, kaarobipulbrit ja herneproteiini
 2. Kohvikollageen vanilje ja inuliiniga – see sisaldab lisaks kollageenile inuliini, vaniljet ja herneproteiini

Antud tooted on spetsiaalselt disainitud selleks, et anda kohvile mõnus maitsenüanss ja lisaks varustada organismi kollageeniga, mis on väga vajalik proteiin meie liigestele, juustele ja küüntele. Samas ei ole piirangut kohvikollageenide kasutamiseks ka muude jookide või söökidega. See sobib ideaalselt lisandina nii smuutile kui pudrule ja kofeiini vältivad inimesed ei pea muretsema, et nad kohvikollageeni tootest kofeiini saavad.

Müüt nr 2: Kohvikollageeni tootes olev kollageen hävib kuuma temperatuuri tõttu ja seda ei tohiks kohvi sisse lisada

Tegelikkuses ei tasu muretseda selle pärast, et kuum kohv võib kuidagi halvasti mõjuda kollageenipeptiidele. Uuringud on näidanud, et alla 150°C kuumus ei oma halba mõju kollageenile. Kohvijoogi temperatuur jääb aga reeglina alla 100°C. Samuti ei mõjuta kofeiin kollageeni imendumist. Kohvikollageeni pulber sobib seega ideaalselt lisamiseks nii külmadele kui ka kuumadele jookidele.

Müüt nr 3: Kohvikollageen sisaldab vähe kollageeni ja sellest pole kasu

Iga kohvikollageeni toode on erinev ja tasub alati lugeda pakendil olevat infot. Näiteks Be More kohvikollageenipulbrid sisaldavad endas üle 55% ulatuses kollageeni. Soovitame lisada oma kohvile 2 tl Be More kohvikollageenipulbrit, mis teeb kokku 5500mg kollageeni. Kollageenilisanditele ei ole kehtestatud päevast tarbimissoovitust, kuid 2019. aasta kliiniliste uuringute analüüsis leiti, et iga päev 2,5–15 grammi hüdrolüüsitud kollageeni tarbimist on ohutu ja samas tõhus.

Kollageeni kasulikkus on samuti uuringutega tõestatud. Kollageen on väga oluline valk meie organismis, mis on vajalik luudele, lihastele, liigestele, kõõlustele, nahale ja muudele olulistele kehakudedele. Kuni 18. eluaastani suudab inimese organism ise kollageeni toota, kuid 18-29 aasta vanuses hakkab see võime järkjärgult vähenema. Selle protsessi tõttu hakkab üle 30.aastastel lõtvuma nahk, küüned võivad muutuda hapramaks ning kõrgemas vanuses tekivad probleemid liigestega. Kuigi on tõsi, et teatud toidud (nt. kondipuljong) võivad toetada kollageeni tootmist, on piisava koguse kollageeni saamine ainult toitumise kaudu keeruline. Kollageenilisandid pakuvad aga kontsentreeritut kogust väga olulist valku (kollageeni), tagades, et saame piisavalt naha, juuste, küünte ja liigeste toetamiseks. Kohvikollageeni pulbri lisamine oma kohvile on lihtne ja tõhus viis kollageeni tarbimise suurendamiseks.

Saage tuttavaks: Be More´i uus staar – kohvikollageen vanilje ja inuliiniga

Eelmise aasta enimmüüduim toode kohvikollageen kaarobi ja kakaoga on saanud täienduse! Uus kohvikollageenipulber on juba kogumas populaarsust ja sisaldab lisaks kollageenile imelist bourbon vaniilipulbrit, kõhtutäitvat herneproteiini ning inuliini. Tänu kõrgele kiudaine ja valgu sisaldusele aitab see kaasa täiskõhutunde tekkimisele. Prebiootilise toimega lahustuv kiudaine inuliin annab kerge magusamapoolse maitse ning tänu sellele ei vaja kohvijook enam ühtegi lisamagustajat!

1 portsjon (2 tl) vaniljega kohvikollageenipulbrit annab tervelt 5600 mg kollageeni ja 6,5g valku. Hommikune kohvirutiin muutub nüüdsest veelgi mõnusamaks ja nauditavamaks, sest mis võiks olla veel maitsvam kui vaniljehõnguline hommikukohv!

Kohvikollageen vanilje ja inuliiniga on sobilik:

 • kõikidele, kes soovivad oma kohvile lisada kõhtu täitvat taimset valku ning vanilje maitset
 • neile, kes soovivad parandada naha elastsust
 • neile, kellel on probleem liigeste tervisega
 • rasedatele ja imetavatele emadele

Kohvikollageen on rohkem kui lihtsalt trend – see on praktiline ja kasulik täiendus teie heaolurutiinile. Lükates ümber need levinud müüdid, on selge, et kohvikollageen võib olla maitsev, tõhus ja mugav viis oma üldise tervise toetamiseks. Nii et järgmisel korral, kui valmistate oma hommikust tassi kohvi, kaaluge kollageeni lisamist ja nautige paremat tervist ja ilu.

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop