...

Intervjuu Be More tegevjuhi Kirtiga: Kuidas valmis raamat “Naine ja Tervis?”

Be More e-poodi on müüki jõudnud tegevjuhi Kirti Kooseri poolt kirjutatud raamat “Naine ja Tervis”. Raamat on valminud tänu autori aastatepikkusele kogemusele tervisliku toitumise valdkonnas ja isiklikule huvile tervist puudutavate teemade vastu. Uurime, millest raamat räägib ja kus tuli idee sellist raamatut välja anda.

Kuidas tekkis idee anda välja „Naine ja Tervis“ raamat?

Mulle meeldib rääkida sellest, et Be More ei ole pelgalt tervistoodete tootja, vaid me oleme elustiili bränd. Me soovime inspireerida, jagada kogemuslugusid ja teadmisi tervislikust toitumisest ning anda põnevaid retseptide ideid. Seetõttu puutun regulaarselt kokku erinevate inimestega, kes jagavad meiega oma lugusid ja sealt tekkiski idee, et miks mitte jagada neid lugusid ka laiemale lugejaskonnale. Soovisin kirja panna nii teaduspõhist infot tervislikust toitumisest, juhiseid igapäevaseks menüü planeerimiseks kui ka jagada kogemuslugusid.

Olen hingelt aktivist ja ettevõtja. Kui mul on millessegi usku, siis ma kindlasti katsetan ja proovin, mitte ei jäta hirmude pärast tegemata. Seetõttu astusin mõneks ajaks mugavustsoonist välja ja hakkasin kirjutama raamatut. Seekord sai küll fookus suunatud naistele, kuid tervisliku elustiili nippe leiavad sealt ka mehed.

Millest raamat peamiselt räägib? Millised on need kogemuslood?

Raamatu esimeses osas jagavad 14 imelist Eesti naist oma terviselugusi. Need lood on ühtpidi nii inspireerivad, kui ka mõtlemapanevad. Kiire elutempo juures jäävad meil sageli märkamata sümptomid, mis viitavad terviseseisundi halvenemisele ja tihti hakkame probleemi juurpõhjusega tegelema liiga hilja. Soovisin läbi nende kogemuslugude näidata, et terviseseisunditele tähelepanu pööramine on oluline ja üks kindel eesmärk on anda mõista, et neid lugusid on tegelikult meie ümber palju rohkem. Mitte keegi ei peaks end tundma üksinda ja seisma oma tervisemurega silmitsi nii, et keegi ümberkaudsetest sellest teadlikud pole. Julgustan oma terviseprobleemidest rohkem rääkima! Raamatus olevad kogemuslood räägivad nii vaimse tervise probleemidest (ärevushäired, depressioon), kui ka toidutalumatusest, psoriaasist, ATH-st ja unehäiretest. Lugeda saab ka vähijuhtumist ja kaassõltuvuse probleemiga kokku puutunud naisest. Lisaks on paljud raamatu peategelased kokku puutunud naiseks olemise „võludega“: PMS-iga, hormonaalsete probleemidega, menopausiga ja meeleolu kõikumistega.

Raamatu teises peatükis on palju soovitusi ja teaduspõhist infot sellest, kuidas oma tervise eest hoolitseda, tervislikult toituda, mitte unustada puhata ja olla füüsiliselt aktiivne. Sealt leiab endale kasulikku infot igaüks. Loomulikult saab lugeda ka supertoitudest ja nendes sisalduvatest antioksüdantidest. Soovitusi jagasin ka naiselikuks olemise paremaks muutmise osas, näiteks kuidas tervisliku toitumise abil tasakaalustada oma vaimset tervist, hormonaalsust, vältida emotsionaalset söömist ja tunda end seksuaalsemana.

Raamatu lõpus jagan lugejatega tervislikke retsepte. Kokku on neid seal 23 ja komponentide seast leiab hulganisti ka Be More tooteid. Retsepte on nii eelroogadest, pearoogadest, smuutidest kui ka magustoitudest. Enamik retseptidest on gluteenivabad ja sobilikud veganitele.

Jagasid raamatus ka iseenda kogemuslugu. Millest see räägib ja miks otsustasid seda teha?

Jah, räägin raamatus ka iseenda terviseloost, sest loodan, et seda lugedes tunneb keegi veel end ära ja saab sellest inspiratsiooni. Muuhulgas räägin seal sellest, kuidas minust sai ettevõtja ja kuidas sündis elustiilibränd Be More. Minu tervislugu räägib toidutalumatusest (ma ei talu piima ja nisu), millega olen aastaid kimpus olnud. Samuti sain hiljuti kroonilise gastriidi diagnoosi. Tean, et läbi õigete toitumisvalikute saan enda seisundit ja sümptomeid kontrolli all hoida ja soovin oma mõtteid ja teadmisi teistega jagada. Samas tahan kõikidele südamele panna, et ravi määrab ikkagi arst. Antud raamatu eesmärk ei ole anda teadmisi sellest, kuidas ennast ise ravima hakata. Ükskõik mis terviseprobleemide korral tuleb kõigepealt pöörduda diagnoosi saamiseks ja raviplaani koostamiseks arsti juurde.

Üheks põhjuseks veel miks tahtsin enda lugu jagada on see, et tahan näidata, et probleeme võib esineda meist kõigil. Ka pealtnäha edukad ja õnnelikud inimesed võivad igal hetkel kokku puutuda tervisemuredega. Ma ei soovi ennast näidata ainult eduka ettevõtjana, vaid tahan olla aus ja läbipaistev kõige suhtes. Seeläbi loon usaldusväärseid suhteid oma klientide ja koostööpartneritega.

Kes on „Naine ja Tervis“ raamatu peamine sihtgrupp?

Raamatut kirjutades keskendusin rohkem naistele ja kasulikku ning inspireerivat infot leiab sellest raamatust igas vanuses naine. Samas usun, et seda raamatut võiksid lugeda ka mehed, sest terviseprobleemid kimbutavad neid niisamuti ning selles raamatus käsitletavad juhtumid on selles suhtes universaalsed – probleemid vaimse tervisega, ülekaaluga ja unega võivad esineda nii naistel kui meestel. Ma olen kindel, et nii mõnigi peatükk sellest raamatust võib mehi mõtlema panna nii enda tervisele, kui ka aitab paremini mõista naisi ja neil esinevaid probleeme.

Kas raamat on mõeldud pigem ühekordseks lugemiseks või seal on praktilist infot, mida saab igapäevaselt kasutusele võtta?

Kindlasti ei ole „Naine ja Tervis“ raamat mõeldud ühekordseks lugemiseks. Kasvõi juba retseptide pärast võiks teda ikka ja jälle kätte võtta ja saadud teadmisi praktiseerida. Tervisliku eluviisi nõuandeid on ka antud raamatus väga palju ja usun, et neid kõiki korraga hakata oma ellu sisse juurutama on keeruline. Soovitan valida maksimaalselt 3 kõige tähtsamat muutust ja alles hiljem, kui nendega ollakse harjunud, siis võtma ette järgmised 3. Näiteks võiksid esimese 3 hulgas olla füüsilise aktiivsuse suurendamine, piisava hulga köögiviljade igapäevane tarbimine ja vee joomine. Raamatus leiab konkreetseid ja praktilisi soovitusi, mida aegajalt tasub endale taas meelde tuletada ja üle vaadata.

Lõpetuseks – mis on need kolm sõna, millega kirjeldaksid raamatut „Naine ja Tervis“?

  1. Inspireeriv
  2. Mõtlemapanev
  3. Praktiline

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop