...

Mentor, koolitaja ja alustav DJ Helena Laus: “Me jätame jälje iga inimese ellu. Millise jälje jätad sina?”

Be More raamatu “Naine ja Tervis” üks peategelastest Helena Laus on naine, kes elab ja talitab oma hinge järgi ning ei löö ust kinni ühegi väljakutse ees. Ta töötab igapäevaselt personalivaldkonnas, kuid eriliseks teeb teda tema oskus olla positiivne, elurõõmus, nooruslik ja muutustele avatud. Nimelt õppis ta pärast 40 eluaastat ära wakeboardiga sõitmise ja käis sellega isegi võistlemas! Samuti õppis ta selgeks ujumise, lumelauaga sõitmise, hakkas käima surfireisidel ja läks õppima DJ-ks! Kuidas on see kõik võimalik ja kuidas on reaalne hoida positiivset ellustuhtumist ning olla igavesti noor? Loe intervjuust Helenaga.

Helena, mis on sinu taust ja millega sa tegeled?

Olen pärit Saaremaalt ja veetsin seal kogu oma lapsepõlve. Iseloomustan ennast kui järjekindlat, aktiivset, ettevõtlikku ja õppimist armastavat naist. Mul on kaks imelist täisealist last ning mind ümbritsevad inspireerivad ja hoolivad inimesed. Olen Belbin Koostöökunstikooli koolitaja, coach, mentor. Lisaks pakun ettevõtetele personalijuhtimise teenust ning olen ka alustav DJ, olles siis hetkel selle teekonna alguses.

Sinu elustiil on äärmiselt inspireeriv! Räägi sellest.

Minu elustiili läbiv märksõna on olnud aktiivsus ja enda keha kuulamine. Ma armastan liikumist jalutamisest ekstreemspordini. Üle 20 aasta olen tegelenud rulluisutamisega, käin regulaarselt jõusaalis, vastavalt hooajale sõidan veelauda, lumelauda, surfan või sõidan longboardi. Naudin jooksmist, tantsimist ja minu hommikuste rutiinide hulka kuuluvad jooga ning meditatsioon. 

Ma külastan iga kuu füsioterapeuti, et teha ennetavalt lihashooldust ning hoida oma keha heas korras ning igal aastal teen tervisekontrolli arsti juures.

Suhtumine, et kõik on võimalik ja oskus olla kohal ning näha head, on lahutamatu osa minu elustiilist. Olen aastaid kirjutanud päevikut ning see on olnud väga hea viis reflekteerida endas toimuvat ja panna kirja unistusi ning eesmärke. See töötab suurepäraselt!

Suurt kaalu annab enesetundele ja elukvaliteedile see, kuidas me ennast ja maailma näeme ning milline on meie mõtete kvaliteet. Ümbritsen end teadlikult inimestega, kes on heatahtlikud, inspireerivad, armastavad ning soovivad areneda.

Lisaks eelpoolmainitule on vajalik kvaliteetne uni ning kui tuleb ette perioode, kus unetunde ei saa piisavalt, siis avaldab see kogu eelpool kirjapandule olulist mõju.

Oled Be More raamatu “Naine ja Tervis” üks peategelastest, kes jagas oma lugu. Räägi lühidalt millest see lugu räägib?

Mul oli hea meel kui Kirti (Be More asutaja) kutsus mind raamatusse lugu jagama. Minu lugu erineb teiste lugudest kuna ma keskendun elustiilile ja ennetusele. Ehk siis, kuidas elada juba täna tervislikult, kohalolus, tänutundes ning teha kõike seda mida sa armastad. Me kipume enda tervisele ja unistustele siis tähelepanu pöörama, kui meie elus midagi juhtub, mis paneb meid aja ja elu üle järele mõtlema. Aga me saame teha iga päev samme selleks, et olla parem versioon iseendast- olla pisut tervislikum, aktiivsem, armastavam. Me jätame jälje iga inimese ellu, ka siis kui kohtume hetkeks. Millise jälje sa jätta soovid?

Raamatus kirjutan ma ka sellest kuidas ma kolme aastaselt jäin ilma enda isast ning kuidas mälestus temast ning tema kohalolu tajumine on mind saatnud ning mõjutanud.

Kui oluline on sinu jaoks tervislik toitumine?

Nagu öeldakse, sa oled see mida sa sööd. See, mida me sööme mõjutab meie meeleolu, und ja tervist. Minu jaoks on oluline süüa tervislikult ning anda kehale seda, mis on kasulik ning toetab keha. Seega näiteks alkoholi joon ma väga harva kuna tean, et see ei ole minu kehale kasulik. Enamus minu toidust on taimne, ma ei ole söönud liha üle kümne aasta aga tarbin näiteks muna ja juustu. Selline toitumine sobib minule, aga mõne teise inimese jaoks ei pruugi see sobida. Vaheldust armastava inimesena peab minu menüü olema mitmekülgne ja pakkuma uudsust. Minu üheks lemmiktoiduks on läätsepasta erinevate lisanditega nt brokoli, mais, paprika.

Milline on sinu suhe smuutidega?

Smuutidele mõtlemine viib mind suvelainele ja toob seda vaibi ka talvesse. Armastan smuutisid kuna need on tervislikud, annavad ruumi loomingulisele lähenemisele ning nende valmistamine on tehtud väga lihtsaks kuna kõik vajalikud komponendid on kergesti kättesaadavad. Supertoidusegud ja värsked marjad, puu-ja juurviljad on imeline kooslus ja kehale nii kasulikud.

Ma naudin väga marjaseid smuutisid, millele on lisatud mõni Be More supertoidusegu.

Üks lemmikutest smuutidest sisaldab:

 • Mustsõstraid
 • Vaarikaid
 • Banaani
 • Pisut kaerapiima ja vett
 • Mündi lehti

Kas plaanid võtta osa smuuti väljakutsest #BeMoreWeek?

Võtan kindlasti osa #BeMoreWeek smuuti väljakutsest kuna see on äge üleskutse ning aitab luua kasulikke uusi harjumusi. Tervislike harjumuste loomine vajab järjepidevust ja fookuse hoidmist. Lisaks on inspireeriv katsetada erinevaid smuutisid ning jagada seda enda sõprade ja tuttavatega. Ma arvan, et need kes esimese nädala väljakutse vastu võtavad, saavad smuuti sõltlasteks ning jätkavad selle tervisliku harjumusega ka edaspidi.

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop