...

6 müüti detox segude ja dieedi kohta

Aina enam räägitakse praegusel ajal detox supertoidusegudest ja dieedist – sageli ei seletata, mida selline eluviis tähendab ja jääb mulje nagu detox oleks imesegu, mis aitab kaalust alla võtta ja teeb ainevahetuse korda. Toitumisnõustaja Riin pani kirja 6 müüti, mida detox kohta kuulda on.

“Detox on meetod, millega langetada kaalu”

Paljudele meeldib teha mõnda põnevat detox dieeti peale suuremaid pidustusi või enne rannahooaja algust, et saada end paremasse vormi. Tegelikult on detox toitumisel kehale hoopis suurem mõju – see on keha mürkidest puhastamise protsess, mitte kaalu langetamise meetod, kuigi tervislikult toitudes võib ka üleliigne kaal kaduda.

Meie kehal on suurepärane võime end ise puhastada kahjulikest ainetest. Meie kehasse satuvad mürgised ühendid väga mitmest kohast, näiteks saame kahjulikke aineid ka tervislikust taimsest toidust, kuna taimedes endas on loomulikul kujul esinevaid mürgiseid aineid. Lisaks puutuvad inimesed kokku tehislike keemiliste ühenditega läbi pestitsiitide, õhusaaste, kosmeetika ja ravimite. Ka inimese enda keha toodab jääkaineid, millest on kasulik puhastuda. Detoksifikatsioon ehk detox ehk kahjulikest ainetest puhastumine on loodud ka üleliigsete hormoonide neutraliseerimiseks ja tasakaalustamiseks.

“Detox dieeti tuleb teha 1-2 korda aastas”

Levinud on arvamus, et detox dieeti tuleb teha aeg-ajalt, et viia läbi sisemine suurpuhastus. Reaalsuses vajab meie keha suurpuhastust iga päev, mida keha ise ka teeb ning millele inimene saab kaasa aidata.

Inimese kehas toimivad detoksifikatsiooni protsessid töötavad ööpäeva ringselt iga päev, kogu aasta vältel. Detox protsessi käigus kogutakse igast meie keha rakust kokku jääkaineid, mis muudetakse vähem kahjulikeks, peale mida need meie kehast ka väljutatakse.

detox

“Detox on see, kui kõht käib hästi läbi”

Tihtipeale seostatakse detox dieedi tulemuslikkust sellega, kui mitu korda päeva jooksul tuleb vetsus käia. Tegelikkuses on kehas toimuv detox protsess mitmekesisem ja põnevam ning WC külastamise vajadus on seotud alles viimase kehapuhastuse faasiga. Mis siis detox ajal kehas toimub? 

Meie keha vabaneb kahjulikest ainetest kolmes järgus:

  1. Esimeses faasis lõhustatakse kahjulikud ained väiksemateks ja isegi veel mürgisemateks molekulideks. Suurem osa sellest tööst toimub maksas, mis on keha peamine detox organ. Esimeses faasis kasutab keha väga mitmeid toitaineid näiteks B-vitamiine, foolhapet, glutatiooni, antioksüdante, karotenoide, E-vitamiini ja C-vitamiini.
  2. Et jääkaineid kehast välja viia, peab need muutma vees lahustuvaks. Siis on neid võimalik ka rooja, uriini ja higiga väljutada. Teises faasis muudetakse esimeses faasis tekkinud mürgised ühendid ohutumaks ja vees lahustuvaks, et neid saaks väljutada. Teises faasis vajab meie keha aminohappeid, väävlit ja fütotoitaineid.
  3. Peale seda kui kahjulik aine on läbinud teise faasi on see vaja kehast välja viia. Kolmas faas ongi jääkainete väljutamise protsess. Seda protsessi saab toetada piisava vee joomisega, mis toetab urineerimist ja roojamist. Mõningad jääkained väljuvad meie kehast higistades. Seega saab toetada kolmandat faasi ka saunas ja trennis käies.

“Detox dieet on ühekülgne, äärmuslik ja sisaldab paastumist”

Kiputakse arvama, et detox dieet toimub vee paastul olles või mõnda äärmuslikku, näiteks kapsa dieeti pidades. Eri detox faasides kasutab meie keha mitmeid erinevaid toitaineid. Et keha saaks kõiki detox faase efektiivselt läbi viia on vaja ka võimalikult palju erinevaid toitaineid.

Tegelikult on detox tervislik, mitmekesine ja peamiselt taimsel toidul põhinev dieet, kuhu on lisatud supertoite ning piisavalt vett. Seega on selline dieet parim viis toetada igapäevaseid kehas toimuvaid detox protsesse. Smuutide tarbimine on hea viis, kuidas lisada oma igapäevasesse menüüsse toitainete rikkaid marju ja supertoite. Samuti on trenn ja saunatamine suurepärased detox protsesse toetavad elustiili harjumused.

detox

“Tohutus koguses vee joomine on kehale kasulik”

Toitumisspetsialistid tuletavad pidevalt meelde, et piisavas koguses vee joomine on vajalik, et meie keha saaks hästi toimida. Nii see ongi, kui tarbitava vee kogused ei muutu liiga suureks! Kuigi on oluline vältida kehas tekkivat veepuudust, on sama oluline veega mitte liialdada. Liiga suures koguses vee joomine võib põhjustada kasu asemel kahju. Kui tarbida vett piisavas koguses, on uriin läbipaistvalt helekollast värvi, aga kui uriini toon muutub värvituks, oled joonud liiga palju vett.

“Ainult Detox segu sobib detox dieedi jaoks”

Tegelikult aitavad ka supertoidud detox dieedile kaasa. Be More valikus on suur hulk supertoite ja segusid, mis oma suure toitainete sisaldusega on toeks meie kehas toimuvatele igapäevastele detox protsessidele. Seega ei ole Detox segu ainuke, mida tasub detox dieedi ajal tarbida, vaid ka teised supertoidusegud aitavad kehas toimuvatele puhastavatele protsessidele kaasa.

Küll aga on Detox supertoidusegu loodud just selle eeldusega, et seal oleks keha puhastavad komponente rohkem kui teistes segudes. Detox supertoidusegus sisalduv klorella aitab toetada kehas toimuvaid detox protsesse sidudes raskemetalle ja teisi mürke, mis lihtsustab nende kehast välja viimist. Klorella sisaldab mitut antioksüdantset ühedit näiteks klorofülli, C-vitamiini, beetakaroteeni, lükopeeni ja luteiini. Detox supertoidusegu sisaldab ka mitmeid kehapuhastuse faasides vajaminevaid toitaineid näiteks C-vitamiini, B-grupi vitamiine. E-vitaiini, karotenoide, antioksüdante, foolhapet ja fütotoitaineid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop