...

Smuutisõbra blenderi valimise meelespea

blendtec blender

Blenderite valik on tohutu. Poes blenderi riiulite juures edasi-tagasi kõndides tuleb pähe täiesti õigustatud küsimus – millist neist küll valida? On neid, mis on keskendunud peamiselt smuuti valmistamisele ning mille kannu osa saab hõlpsasti muuta kaasaskantavaks smuutinõuks, on nii klaas- kui plastikkanne, nii suuremaid kui väiksemaid, odavamaid ja kallimaid.

Kas oled kindel, et soovid vaid smuutisid teha?

Kõige lihtsam on hakata valikut tegema juba enne poodi minekut. Alustada võiks enda vajaduste kaardistamisest. Esmalt võiks endalt küsida, millised ootused Sul tulevasele blenderile on. Kas oled kindel, et soovid vaid smuutisid teha? Ka siis tuleks mõelda läbi, kas suudad leppida sellega, et valituks osutunud blender võib seada piiranguid. On blendereid, mis ei ole võimelised purustama näiteks külmutatud puuvilju ning tuleb oodata, millal nad on piisavalt sulanud. Kas selle jaoks on alati aega ja viitsimist? Kui pole, aga armastad kindlasti jäist smuutit, siis võiks valida blenderi, mille võimsus on alates 500 w.

Kui oled aga see smuutiarmastaja, kes on alati arvanud, et kohvikutes ja restoranides on smuuti kuidagi maitsvam kui kodus tehtud, siis ka Sulle on just see õige blender olemas. Selliste smuutide saladus on blenderis, mis suudab oma tehnoloogia ja võimsusega pakkuda sametist konsistentsi. Näiteks maailma suurim smuutibaaride kett Boost Juice Bar, mis on ka Eestis esindatud, kasutab oma töös ainult Blendtec blendereid. Sama teevad veel väga paljud teised restoranid. Lisaks tuleb mõelda smuuti koguse peale. Osade vaid smuuti tegemisele fokuseeritud blenderite kannud on nii väiksed, et valmistavad korraga smuuti vaid ühele inimesele. Kui Sul on pere ja kõik juhtuvad olema suured smuutisõbrad, tuleb Sul oma tegevust korrata järjest mitu korda.

blendtec blender

Blender kui mitmekülgne kodumasin

Blenderid ei ole muidugi ainult smuuti tegemise masinad, vaid nende kasutusala on palju laiem. Korralik blender võib asendada väga mitut köögimasinat või olla lausa köögikombaini eest. Näiteks Blendtec blenderiga saab teha nii toormahlu, segada tainast, teha kõigest kolme minutiga nullist kuuma püreesupi valmis, valmistada maitsvaid kokteile, teha erinevaid kastmeid ning dippe, jäätist ja ka näiteks maapähklivõid ning muud. Blendtec on viimased 30 aastat pühendanud end vaid blenderite tootmisele ning kogu selle valdkonna innovatsioon ongi tulnud just sellelt brändilt. Seepärast pakuvadki Blendtec blenderid ülimat kasutajamugavust oma puutetundliku paneeli ja eelprogrammeeritud tsüklite, mürasummutuse ning patenteeritud kannuga.

Klaas- või plastikkann?

Selleks, et ostetud blender endale kuhugi kapipõhja või sahtlisse kohta ei leiaks, peab see muidugi nägema ka stiilne välja ja seda mitte ainult ostuhetkel, vaid ka aastate pärast. Seega, pööra blenderi valimisel kindlasti tähelepanu ka sellele, et see sobituks Sinu koduse köögiga ega oleks detail, mida peab peale kasutuskorda ära peitma. Kuigi poeriiulil näevad kõik blenderid uuena säravad välja, võib siiski nende kannumaterjal hakata kiiresti tuhmuma. See näeb kole välja ning selline kann võib hakata ka ebameeldivalt lõhnama ning andma toitudele ja jookidele ebameeldivat kõrvalmaitset. Kui soovid plastikkannu, siis vali kann, mis oleks löögikindlast ning BPA-vabast plastist. Plastiku plussiks on kindlasti kergus ning vastupidavus. Klaaskann võib hõlpsasti maha kukkuda ning puruneda, samuti on ta tunduvalt raskem kui plastikkann.

blendtec blender

Ka kannu kuju on tähtis

Aga ka kannu kujusid on erinevaid. Parim on valida kann, mis täidaks oma funktsiooni täiel määral – ehk oleks täpselt nii suur, et saad vajaliku koguse vedelikke või muud materjali sisse panna ning mis aitaks kannus oleval toidul või vedelikul hõlpsasti ringi keerelda. Selline kann suudab töötada iseseisvalt, ilma et peaksid blenderi pidevalt seisma jätma ning koostisaineid ise liigutama hakkama, et nad teradele lähemale jõuaks.

Blendtec blenderil on patenteeritud viienurkne löögikindlast BPA-vabast kopolüestrist kann. Viis kannu nurka võimaldavad teha suuremaid ja kiiremaid segusid. See suurendab näiteks külmutatud koostisosade segamise efektiivsust kuni 25%. See vahe on tuntav ja nähtav! Blendtec WildSide+ kannul on ka siseseintel kaks vertikaalset rihmikut, mis segavad segamismustrit veelgi ja kiirendavad segunemist. Tulemus? Seni kõige kiiremad ja sujuvamad segud.

Selleks, et teha näiteks maapähklivõid või paksemaid kastmeid, on Blendtec brändil väljatöötatud Twisterkann, mille saab muide tasuta kaasa sooritades ostu Be More e-poes. Vala lihtsalt koostisained kannu ja keera segamistsükli töötamise ajal kaant vastupäeva. Kaane keeramine surub koostisained kannu seintelt tagasi tera juurde, tagades alati esmaklassilise tulemuse. Suures plaanis pole isegi vahet mida purustad, sest Blendtec on võimeline purustama kõike.

blendtec blender

Kõikvõimas Youtube superstaar

Kuigi Blendtec blenderid on tuntud üle kogu maailma, toodetakse kõik mudelid endiselt USAs. Maailmakuulsaks on neid teinud muidugi kvaliteet, innovatsioon ning kõrge kliendirahulolu, kuid ka Youtube, kus nende võimsuse tõestamiseks purustatakse erinevaid esemeid. „Will it Blend?“ on Blendtec videosari, kus tutvustatakse enda võimsaid ja vastupidavaid blendereid. Kõikides videotes astub ülesse Tom Dickson, kes on ühtlasi ka Blendteci asutaja. Ta purustab Blendtec blenderiga kõikvõimalikke erinevaid asju. Nii on näiteks miljoneid vaatamisi kogunud video, kus peale iPhone telefoni purustamisest jääb alles vaid tolm. See kõik on võimalik tänu eriti võimsale mootorile, mis on smuutimasina puhul äärmiselt oluline. Oma valdkonna suurim ja kiireim mootor tagab profiseadmetele omase võimsuse ja kiiruse, mida on tarvis kõige kõvemate koostisainete, nagu jää ja külmutatud puuviljad-marjad, täielikuks purustamiseks. Mootor on lausa nii võimas, et võimaldab labadel pöörelda kiirusel 480 km tunnis.

Lihtne kasutada, lihtne puhastada

Mõnikord aga jääb blenderi kasutamine vaid plaaniks, sest ainuüksi mõte selle puhastamisest on väsitav. Blendtec on ka sellele mõelnud ning loonud isepuhastuva režiimi. Vähem kui 60 sekundiga muutub kann puhtaks justkui võluväel. Loomulikult võib kannu pesta ka nõudepesumasinas nagu tavalisi nõusid. Blendtec blenderi kannud on oma omaduste ja efektiivsuse poolest ainulaadsed ning seetõttu ka patenteeritud.

Üks olulisi kriteeriume blenderi valimisel on kindlasti hind. Suuresti paneb blenderi hinna paika masina kvaliteet ning kestvus. Hinna osas tasub mõelda, kui tihti see masin leiaks kasutust ning kui kaua soovid, et blender Sinuga oleks. Kui ostad väga soodsa blenderi ning kasutad seda aasta jooksul viiel korral, on siiski omaniku jaoks tegemist väga kalli blenderiga. Blendtec blenderid on küll keskmisest kallima hinnaga, kuid need võivad Sinuga olla terve elu. Tavapärase kuue kuu asemel pakub Blendtec oma tootele lausa kuni kümneaastast garantiid. Seega, tasub blenderi valimisel kindlasti arvestada ajafaktorit, aga ka kasutusmugavust, stiili ning funktsioonirohkust.

Allikas: Blendtec Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop