...

Puhkamine – Miks see on oluline?

Kas Sul on ka vahel tunne, et aega pole kunagi piisavalt? Ikka on vaja kuhugi tormata, midagi teha ja alati saaks ju rohkem, paremini ja kiiremini! Ja siis on ju veel pere ja suhted ja sõbrad ja.. kuhu see tervislik elustiil veel üldse mahtuma peaks? Kas Sul tekib vahel tunne, et seda kõike ei ole lihtsalt võimalik tasakaalustada?

Toimekate naistena teame kui kerge on sattuda igapäeva elu virr-varri. Kõigi oma tegemiste kõrvalt on ju nii raske aega päriselt maha võtta, sest alati oleks ju veel niiii palju veel teha!

Aga kuhu jääb puhkus?

Miks me peame üldse puhkama?

Vajavame puhkust mitmel põhjusel.

  1. Füüsilist taastumist: Puhkus võib aidata kehal taastuda füüsilisest koormusest, leevendada stressi, parandada immuunsust ja aidata tervislikumat elustiili säilitada.
  2. Vaimset taastumist: Puhkus võib aidata vähendada stressi ja ärevust, taastada vaimset selgust ja energiat ning aidata vältida vaimse tervise probleeme nagu depressioon või läbipõlemine.
  3. Suhteid: Puhkus võib aidata parandada suhteid, näiteks perekonnaga, sõpradega või kaastöötajatega, kuna see võib luua aega ja ruumi koos veetmiseks, suhtlemiseks ja koostööks.
  4. Loovust: Puhkus võib pakkuda inspiratsiooni ja uusi ideid, eriti kui see hõlmab uute kohtade külastamist, uute kogemuste kogemist ja uute inimestega tutvumist.

Seega on puhkus oluline, et hoida end nii füüsiliselt kui ka vaimselt tervena, parandada suhteid ja säilitada loovust.

Kui keha ei saa piisavalt puhkust, võib see põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Pidev stress ja töökoormus võivad viia väsimuse, ärrituvuse, unehäirete ja keskendumisraskusteni. Lisaks võib pikaajaline unepuudus põhjustada kehalisi probleeme nagu kõrgvererõhutõbi, südamehaigused, diabeet ja kaalutõus.

Kui inimene ei saa füüsiliselt piisavalt puhkust, võib see mõjutada ka tema immuunsüsteemi. Immunsüsteemi nõrgenemine võib muuta inimese vastuvõtlikumaks haigustele ja infektsioonidele ning pikemas perspektiivis võib see kaasa tuua kroonilise haiguse või terviseprobleemide tekkimise.

Seega on puhkus keha ja vaimu tervise jaoks väga oluline ning kui inimene ei saa piisavalt puhkust, võib see negatiivselt mõjutada tema tervist ja heaolu. Kui inimene ei saa puhkust oma töögraafiku tõttu, võib ta proovida leida võimalusi puhkehetkede sisse planeerimiseks, nagu näiteks lühikese jalutuskäigu tegemine, hingamisharjutuste tegemine või ajakava ümberkorraldamine, et veidi rohkem aega puhata.

Võta aeg maha!

Aja maha võtmine võib olla raske, eriti kui inimesel on väga kiire graafik ja palju kohustusi. Siiski on väga oluline, et inimesed õpiksid võtma aega enda jaoks, et taastuda ja uuesti laadida. Siin on mõned näpunäited, kuidas võtta aeg maha:

  1. Planeeri oma puhkuseperioodid ette. Võta ette kalender ja planeeri konkreetne aeg, mil saad võtta vaba päeva, nädalavahetuse või isegi pikema puhkuse. Selleks tuleks oma kohustused ette planeerida ja puhkuseperioodile selgeks teha.
  2. Õpi ütlema “ei”. Mõnikord peame me enda eest seisma ja öelda “ei” teatud kohustustele ja kutsetele. See annab meile vabaduse aja maha võtmiseks ja enda jaoks oluliste tegevuste tegemiseks.
  3. Leia aega lõõgastumiseks iga päev. See ei pea olema suur ajaline panus, vaid mõne minuti või tunni võtmine päevas, et teha midagi, mis sind lõdvestab ja rahustab.
  4. Leia tegevusi, mis sulle meeldivad. Leia hobisid või tegevusi, mis pakuvad sulle rõõmu ja lõõgastust. See võib olla midagi sellist nagu lugemine, jalutamine, jooga või kokkamine.
  5. Vähenda ekraaniaega. Kui sinu päev möödub suuresti arvuti, nutitelefoni või muude elektrooniliste seadmete taga, siis võta aeg maha nende kasutamisest. Vähenda ekraaniaega ja tee midagi, mis aitab sul lõdvestuda.

Lõpuks on oluline mõista, et aeg maha võtmine on oluline, et säilitada hea tervis ja heaolu. Seega, võta endale aega puhkamiseks ja tegevusteks, mis sulle meeldivad ja mis aitavad sul lõdvestuda ja taastuda.

Mis on retriit?

Retriit (inglise keeles “retreat”) on tavaliselt ajutine tagasitõmbumine igapäevasest elust, et keskenduda isiklikule arengule, vaimsele tervisele ja/või vaimsele arengule. See võib hõlmata erinevaid tegevusi, nagu meditatsioon, jooga, enesevaatlus, palve, koolitused, teraapia või muud sarnased tegevused.

Retriit aitab Sul saada endaga taas kontakti – näha ennast jälle väeka ja võimsa naisena, kes Sa oled. Retriidil on Sul aega küsida endalt, mida Sina tegelikult oma elus tahad ja kuidas saaks Sinu elu olla rohkem täis kergust, rõõmu ja tasakaalu.

Retriit avardab Sinu maailmapilti ja näitab, mis veel võimalik on, kui ainult lased endal korraks olla.

Retriitidel osalemine võib aidata inimestel lõõgastuda, leida sisemist rahu, saada uusi teadmisi ja kogemusi ning teha elus olulisi muutusi.

Tule Smuutiretriidile

Kuigi me kõik tahame olla rohkemat, jõuda veel rohkem ja kiiremini, siis ei tasu ära unustada ka puhkamise vajalikkust.

Naistena nõuame endalt nii palju ja kerge on ära unustada seda kõige tähtsamat – iseennast.

Kui tunned, et tahaksid korraks lihtsalt puhata, olla ja elu nautida, siis kutsume Sind

Toitumisnõustaja+ ja Be More

3-päevasele puhkusele – tee korraks paus ja tule juba reedel (12.05.2023) algavale Smuutiretriidile

Tegemist ei ole päris paastulaagriga, kuid peale smuutide ja vahepalade (puuvili/köögivili+pähklid) me laagri jooksul muud toitu ei tarbi. Seeläbi anname oma kehale puhkust ja vaimule turgutust.

Kolm päeva ainult smuutisid juua võib küll alguses tunduda veidi heidutav, ent toitumisnõustaja ja -terapeut Elis Nikolai-Vendla on smuutiretseptid läbi mõelnud selliselt, et need oleks toitvad ja tervislikud ning koos toetava grupiga on see väljakutse tegelikult lihtsam kui sa arvatagi oskad! Seda kinnitavad meile osalejad iga kord 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop