...

Mineraalained meie elus

Mineraalained on mikrotoitained, mida keha vajab väikestes kogustes. Keha ise mineraalaineid sünteesida ei suuda, seetõttu on oluline nende toitainete saamine toidust, süües tervislikult ja mitmekesiselt.

Kaltsium

Kaltsiumi varud asuvad meie luudes ja hammastes. See tagab luudele ja hammastele tugevuse. Kehal on vaja kaltsiumit lihaste ja veresoonte kokku tõmbumiseks ning laienemiseks. Samuti osaleb kaltsium närviimpulsside vahenduses. Kaltsium on vajalik suurema osa kehas toodetavate hormoonide ja ensüümide sünteesimiseks. Kaltsiumit saab piimatoodetest, lõhest ja rohelistest köögi- ning lehtviljadest.

Jood

Jood on vajalik kilpnäärme hormoonide tootmiseks. Need hormoonid reguleerivad keha ainevahetusprotsesse ja teisi olulisi funktsioone. Jood on vajalik loote ja imiku luude ning aju arenguks. Joodi saab jodeeritud soolast, mereandidest, Be More klorella pulbrist ja Be More spirulina pulbrist

Raud

Raud kuulub hemoglobiini koostisesse. Hemoglobiin on valk, mis transpordib hapniku kopsudest kudedesse, seetõttu on raud oluline hapniku transpordis. Hemoglobiin transpordib hapniku ka meie lihastesse. Rauda on vaja rakkude uuendamiseks, arenguks ja keha efektiivseks toimimiseks. Raud aitab kaasa mõningate hormoonide tootmisel ja sidekoe moodustamisel. Rauda saab punasest lihast, linnulihast, munadest, puuviljadest, rohelistest lehtviljadest, Be More Be Fit supertoidusegust, Be More Detox supertoidusegust, Be More maca pulbrist ja Be More klorella pulbrist (2 tl katab päevase raua vajaduse).

Magneesium

Magneesium on vajalik reguleerimaks lihaste ja närvide tööd ning hoidmaks veresuhkru taset ning vererõhku stabiilsena. Lisaks osaleb magneesium valgu ja luukoe sünteesis ning DNA moodustumisel. Magneesiumit saab spinatist, brokkolist, läätsedest, seemnetest, täisteratoodetest, Be More Be Fit supertoidusegust, Be More toorkakao pulbrist ja Be More kanepiseemnetest.

Fosfor

Fosfor on kasulik sinu luudele. Lisaks on fosforit vaja lihaste ja veresoonte efektiivseks tööks. Fosforit leidub valgurikastes toitudes nagu liha, kanaliha, kala, pähklid, oad, piimatooted, Be More chia seemned ja Be More kanepiseemned.

Kaalium

Kaaliumit on vaja rakkude, närvide ja lihaste laitmatuks toimimiseks. Kaalium on oluline vererõhu reguleerimisel, tasakaalustades südame tööd ja raku veesisaldust. Kaalium aitab kaasa ka seedeprotsessidele. Kaaliumit saab lihast, piimatoodetest, puuviljadest, köögiviljadest, teraviljadest, läätsedest, Be More Be Active supertoidusegust, Be More maca pulbrist ja Be More baobabi pulbrist.

Seleen

Seleen on oluline paljunemisel, kilpnäärme töös ja DNA tootmisel. Seleen kaitseb vabade radikaalide põhjustatud kahjustuste eest ja vähendab põletikku. Seleeni saab siseelunditest (maks, neerud, süda jne), mereandidest ja kreeka pähklitest.

Naatrium

Lauasool koosneb kahest elemendist: naatrium ja kloor, mistõttu lauasoola keemiline nimetus on naatriumkloriid. Naatrium toetab lihaste ja närvide tööd ning reguleerib vedeliku tasakaalu kehas. Naatriumiga pigem liialdatakse, kuna selle mikrotoitaine saamine toidust on väga lihtne. Naatriumit saab soolast, soja kastmest ja köögiviljadest.

Tsink

Tsink toetab meie immuunsüsteemi kahjulike bakterite ja viiruste eest. Tsinki on vaja valkude ja DNA tootmiseks. Raseduse ajal ning imiku ja väikelapse eas on tsinki vaja keha kasvamiseks ja arenguks. Tsink toetab haavade paranemist ja teravdab meie maitsmist ja haistmist. Tsinki saab lihast, koorikloomadest, läätsedest, täisteravilja toodetest, Be More Be Fit supertoidusegust, Be More Detox supertoidusegust ja Be More klorella pulbrist ( 1 spl katab päevase tsingi vajaduse).

Autor: Toitumisnõustaja Riin Reimer

Kasutatud kirjandus:

https://www.dietitians.ca/Your-Health/Nutrition-A-Z/Minerals.aspx

https://medlineplus.gov/definitions/mineralsdefinitions.html

https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/the-best-foods-for-vitamins-and-minerals

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop