...

Miks on kollageeni tarbimine eriti oluline just suvel?

kollageen

Suve hakul on intensiivsema päikese tõttu naha eest hoolitsemine eriti päevakorraline, kuigi tundub, et peame justkui tegema vähem. Päevitunud jume ja kuumad ilmad lasevad kanda vähem meiki ja vältida karme nahahoolitsusi, mis on pigem omased külmemale perioodile. Eriti oluline on nahka piisavalt kaitsta päikesekiirguse eest, et pidurdada vananemise märke ja tunda end hästi. Saame parandada selle elastsust, sära, toonust ja elujõudu ning suur abi on siinkohal just kollageeni tarvitamisel toidulisandina, mis on eriti sõbralik valik nahale, juustele, küüntele ja liigestele.

Kollageen kui keha olulisim valk

Naha elastsuse ja tugevuse tagavad elastiin ja kollageen – kaks valku, mis kipuvad päikesekiirte mõjul lagunema ning millega puutume enim kokku just suvehooajal. Kuid mitte ainult välised tegurid ei vastuta kollageeni ammendumise eest – pärast 25. eluaastat kaob igal aastal umbes 2% kollageenist. See on meie keha kõige rikkalikum valk, mis moodustab 70% nahast ja mida leidub kõigis sidekudedes, kõõlustes, sidemetes ja luudes. Kõik, mida pead teadma kollageenist, saad pikemalt lugeda siin artiklis.

kollageen

Suvised päikesekiired hävitavad kollageeni kehas

Kuigi päike teeb meie keha ja vaimu jaoks palju olulisi asju, on see meie naha jaoks suur ohutegur. Isegi päikesekaitsekreemide kasutamisel võib pikaajaline kokkupuude suviste kiirtega põhjustada rohkem kortse ja naha värvimuutust. Ilma kaitseta võivad need probleemid põhjustada juba ka tõsisemaid kahjustusi.

UV-kiirgus võib põhjustada kollageeni lagunemist kiiremini kui loomulik vananemine aja jooksul. See teeb seda, tungides naha keskmisesse kihti (dermis), põhjustades elastiini ebanormaalset kogunemist. Kui need elastiinid kogunevad, tekivad ensüümid, mis tahtmatult kollageeni lagundavad ja tekitavad niinimetatud “päikesearmid”. Jätkuv kokkupuude ainult kiirendab protsessi, mis toob kaasa täiendava kortsumise ja lõtvumise.

UV-kiirgus on ka üks peamisi vabade radikaalide tekitajaid. Vabad radikaalid on ebastabiilsed hapnikumolekulid, millel on kahe elektroni asemel ainult üks. Kuna elektrone leidub paarikaupa, peab molekul eemaldama oma puuduva elektroni teistelt molekulidelt, põhjustades ahelreaktsiooni, mis võib rakke molekulaarsel tasemel kahjustada. Vabad radikaalid mitte ainult ei suurenda kollageeni lagundavate ensüümide hulka, vaid võivad muuta ka raku geneetilist materjali viisil, mis võib viia vähi tekkeni.

Tänu soojadele ilmadele dehüdreerume suvise päikese käes kiiremini, mille tulemusel kortsude teke süveneb. Üleüldise hüdratsiooni säilitamine terves kehas on ilmselgelt oluline, kuid on tõestatud, et kollageeni tarbimine parandab järjepideval sissevõtmisel naha elastsust ja niisutust. See parandab aja jooksul peente joonte ja kortsude teket ja edasi arenemist.

Päike võib kahjustada rohkem kui ainult nahka – see võib kahjustada ka juukseid. Kaitsmata päikese käes viibimine võib põhjustada kuivanud, rabedaid ja isegi hõrenevaid juukseid. Järjepideva tarbimise korral võib kollageen aidata juustel kiiremini, tugevamaks ja pikemaks kasvada. Samuti võib see aidata juustel niiskust säilitada, vältides päikesekiirte poolt liigset kuivatamist.

kollageen

Mida teha, et vältida liigset kollageeni hävitamist päikese poolt?

     #1 Limiteeri liigset päikese käes viibimist

Veendu, et otsese päikesevalguse käes viibitud aeg ei veniks pikale ning hea oleks vältida päeva jooksul kõige intensiivsemaid kellaaegu õues viibides. Kata ka enda keha ning kasuta kindlasti SPF-kaitsega päikesekreeme.

     #2 Tarbi lisaks kollageeni

Vali igapäevaseks kasutamiseks kollageeni toidulisand, mis on ilma lisaainete ja lisatud suhkruta ning hästi imenduv. Hea kollageenilisand on valmistatud kollageenidest, mida keha saab kergesti omastada, näiteks hüdrolüüsitud kollageen. Hüdrolüüsitud kollageen, tuntud ka kui kollageenipeptiidid, on kollageenirühm, mis on purustatud väiksemateks tükkideks. Nii on seedesüsteemi ensüümidel lihtsam neid lagundada ja vereringesse imenduda. Vaata kõiki Be More naturaalseid kollageenisegusid siit.

     #3 Joo piisavalt vett

Kuna meie keha koosneb suurem osa veest, vajame seda mitte ainult igapäevaste protsesside toimimiseks, vaid ka ilusa ja kauni välimuse hoidmiseks. Eriti soovitatav on tarbida aluselist vett, lisades enda joogiveele mineraalainete segu. Kuna patogeenid – viirused, bakterid ja teised haigustekitajad armastavad happelist elukeskkonda, aitab aluselise vee joomine me organismi patogeenidele vähem vastuvõtlikuks muuta, sest aluseline keskkond ei ole pahalastele sobilik.

     #4 Tarbi C-vitamiini

C-vitamiin aitab paremini kollageenil kehas imenduda, suurendab selle sünteesi kehas ja vähendab oksüdatiivset stressi. See suurendab ka hüaluroonhappe sünteesimist, mis on kasulik näiteks liigesevalu leevendamiseks ja ilusa naha hoidmiseks. Ilma piisava C-vitamiini tasemeta ei suuda keha hüaluroonhapet sisaldavatest toitudest täielikult kasu lõigata.

C-vitamiinirikkad supertoidusegud on näiteks Be Healthy ja Be Active. Ka kõik kollageenisegud ja ka kollageeni sisaldavad toorbatoonid on juba rikastatud C-vitamiiniga.

kollageeni batoonid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop