...

Liis Velsker elumuutusest: Oodati vastust, et jõin mingit imekokteili!

liis velsker x be more

Liis Velsker, kes kirjeldab end kui spordientusiastist kirjanik, on läbi teinud oma elus nii mõnedki suuremad muudatused, jättes minevikku suure ülekaalu, depressiooni ning muud raskemad perioodid. Täna on Liis endaga rahul just sellisena nagu ta on, kuid seda ainult läbi pika ja raske töö. Ta usub, et valides oma tervise igal tasandil, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt, oleme võitjad. Igapäevaselt julgustab ta enda sotsiaalmeediaplatvormil kui ka noortega töötades mitmeid teisi võtma ette teekonda iseendani ja enesearmastuseni – just seda õilsat sõnumit kannab ka tema esimene raamat. Mis on Liisi retsept jõuda ja olla rohkem?

Oled kirjutanud väga sissepoole vaatava raamatu “Teekond iseendani”. Millest see teekond ning lõpuks kirjutamine alguse sai?

Raamatu kirjutasin sellepärast, et mulle kirjutati igapäevaselt sotsiaalmeediasse küsimusega, kuidas ma olen hakanud end armastama ja kuidas ma olen alla võtnud. Oodati vastust, et jõin mingit imekokteili, et see oli mega lihtne ja nad saavad nüüd sama teha. Ma ei jaksanud inimestele selgitada, et see pole lihtsalt kaalulangus, vaid iseendaga leppimine, depressioonist välja tulemine, oma traumadega tegelemine, kõvasti tööd trennis, köögis ja meeletu distsipliin. Seega ma kirjutasin raamatu, et oleks hea lihtne öelda – loe seda!

Sotsiaalmeedias oled ikkagi tuntud eeskuju tervise valdkonnas. Mida jälgijad Sinult enim küsivad või millega seoses kirjutavad?

Kunagi alguses räägiti ainult sellest, kui naljakas ma olen. Siis hakati küsima, kuidas ma küll alla olen saanud, mis harjutusi ma trennis teen. Peale raamatu ilmumist küsitakse nõu depressiooni kohta ja nüüd kui ma õpin ülikoolis, siis uuritakse ka toitumise kohta väga palju.

liis velsker x be more

Mis tähendab Sinu jaoks enesearmastus?

Enesearmastus tähendab minu jaoks seda, et ma ei võrdle end teistega ja olen enda jaoks piisav just täna ja praegusel hetkel. See, et me tahame olla paremad ja tahame rohkem on okei ja nii peakski olema, aga täna praegu olen ma parim versioon endast ja ma tänan end selle eest!

Minu vaimse tervise aluseks on füüsiline aktiivsus, puhas toit ja UNI. Need on tavalised asjad, aga ilma uneta sa ei jaksa trenni teha ja ilma täisväärtusliku toiduta sul ei ole jaksu pingutada ei vaimselt ega füüsiliselt, ka uni on kehv. Need kolm asja liiguvad kindlasti käsikäes!

Millest peaks alustama inimene, kes tunneb end olevat tupikus või on läbipõlemise äärel?

Samm tuleks tagasi võtta, seada ennast esimeseks ja leppida sellega, et me muutume ja meie väärtused muutuvad ja võib-olla me ei tahagi enam seda, mille nimel oleme aastaid tööd teinud. Me võime muutuda ja me peamegi muutuma. Mitte keegi teine ei hoolitse sinu eest ega tea sinu vajadusi, kui ainult sina ise. Seega tuleks võtta vastutus oma elu üle ja kui tunned, et sina vajad hetke, siis võta see hetk ja õpi end tundma!

liis velsker x be more

Pühendad suure osa enda ajast noortega tööle. Mida nad Sulle enim õpetanud on?

Nad ei võta elu nii tõsiselt ja seda on mõnus kõrvalt näha. Minu jaoks on hästi oluline, et oleks lõbus ja ma tahan iga päev elu nautida, sest olin pikalt depressioonis ja tahtsin, et see kõik lõppeks. Nüüd kui seljatasin selle tumeduse, siis tahangi naerda ja lõbutseda ja anda edasi inimestele seda, et ärge unustage oma väikest iseennast, olge lapselikud ja ärge hoolige ühiskonna piiridest, elage!

Lõpetuseks, mis on see üks soovitus inimestele – kuidas aktsepteerida ja armastada iseennast rohkem?

Ärge võrrelge end! Kui sa mõtled oma parima sõbra peale, siis kas sa oled temaga sõber, sest tal on ilusad riided, raha, tal on hea vorm või sa naudid temaga koosolemist, sest ta paneb sind hästi tundma, teil on lõbus, sa saad temaga olla sina ise? Ma väga loodan, et valisid teise lause poole. Keegi ei ole sinuga ka sellepärast sõber, et oled oma ideaalkaalus – need on nii tühised asjad, mis siiralt ei loe. Armasta end iseenda pärast, sinu pisikeste veidruste, sinu väärtuste ja kasvõi huumori pärast. Ma jumaldan ennast inimesena, mul on üksi olles ka nii lõbus, sest ma olen võtnud need hetked, et end tundma õppida ja mulle meeldib see inimene!


Kui leidsid inspiratsiooni enda keha ja tervise eest hoolitsemiseks, siis koodiga LIISU15 saad Be More e-poes valida endale meelepärased tervisetooted -15% soodsamalt – ikka selleks, et saaksid olla rohkem!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop