...

Kuidas tugevdada enda immuunsüsteemi vastupanuvõimet?

Praegune isolatsioonis püsimise aeg on suurepärane selleks, et pöörata rohkem tähelepanu enda kehale ja vaimule ning tugevdada enda immuunsüsteemi vastupanuvõimet. Olemegi allpool välja toonud lihtsad ja tõhusad viisid, kuidas võtta enda jaoks karantiinist maksimum ning tunda, et Sinu keha ja vaim on kevadele vastu astudes täis energiat ja sära.

Toiduga viiruste vastu

Funktsionaalsed, immuunsust toetavad toiduained suurendavad immuunsüsteemi võimekust viirusnakkuste ennetamisel ja nakkustega toimetulekul. Funktsionaalsed toidud sisaldavad immuunsust tugevdavaid toitaineid, polüfenoole, terpenoide, flavonoide, alkaloide, steroole, pigmente, küllastumata rasvhappeid, mikroelementide vitamiine ja mineraale, sealhulgas A-vitamiini, B6, B12, C, D, E ja folaati ning mikroelemente, sealhulgas tsinki, rauda, seleeni, magneesiumi ja vaske. Viirusevastaste omadustega toiduainete hulka kuuluvad puuviljad, marjad, köögiviljad, fermenteeritud toidud ja probiootikumid, oliiviõli, kala, pähklid ja seemned, ürdid, juurviljad, seened ja vabapidamisel olevate kanade munad ning mahe liha.

Sünteetiliste ravimite kasutamine on viimastel aastatel kasvanud. Siiski tuleks võimalusel eelistada tervist toetavaid taimseid preparaate, kuna nende tarbimisel tekib vähem, kui üldse, soovimatuid kõrvaltoimeid. Alates iidsetest aegadest on inimkond kasutanud ravimtaimi erinevate tervisehädade puhul. Siin on kaks tõhusat ravimtaime, mis aitavad immuunsust turgutada just viiruse rohketel aegadel. Nendeks on Pau D’Arco ehk sipelgapuu koor ja kurkum.

Pau’D’Arco ehk sipelgapuu koor

Pau D’Arco on igihaljas puu, millel on roosivärvilised õied ja millel liike on ligi 100. Tuhandeid aastaid on sipelgapuu koor olnud kasutuses viirusevastase ravimtaimena. On tõestatud, et sipelgapuu koor aitab tõkestada väga mitmete viiruste levikut kehas. Taimsed ühendid sipelgapuu koores pärsivad viirusrakkudes olevaid ensüüme, mis mõjutab otseselt viiruse DNA ja RNA sünteesi. See omadus takistab viiruse paljunemist ja tervetesse rakkudesse levimist. Be More e-poest leiad sipelgapuu koor kapslid, mis on rikastatud seleeni ja C-vitamiiniga.

Kurkum

Kurkumiin on kurkuminoid, mis on saadud Curcuma longa ehk kurkumi taime risoomist. Kurkumit kasutatakse toiduvärvina ja vürtsina. Kurkum on oma kurkumiini sisalduse tõttu olnud Aasia rahvameditsiinis väga tuntud, eriti kuna sellel on põletikuvastased ja haavade paranemist soodustavad omadused.

Kaasaegsed uuringud on näidanud ka seda, et kurkumiinil on erinevad bioloogilised toimed. Kurkumiin mõjub seente vastaselt, bakterite vastaselt ja ka viiruste vastaselt. Kurkumiin pärsib mitmete viiruste paljunemisprotsessi.

Kurkumit tarbides on võimalik teatud viirustesse haigestumist ennetada. Teadlased viitavad sellele, et kurkumiin mõjutab viirusi mitmel viisil: tappes viiruse enne raku nakatamist, ühinedes viiruse kahjutuks tegemiseks selle kestaga ja muutes rakkude ainevahetust selliselt, et viirus ei saaks neisse siseneda. 

Kurkum ja must pipar on mõlemad tervist toetava toimega. Me teame, et kurkumi toimeaineks on kurkumiin. Mustas pipras leiduv toimeaine on piperiin. Kuna piperiin suurendab kurkumiini imendumist kehas kuni 2000% on kasulik neid kahte vürtsi koos tarbida. Be More e-poest leiad kurkumi ja musta pipra kapslid siit.

Liikumine ja immuunsust tõstev massaaž

Inimese kehas on sadu lümfisõlmi, mis asuvad üle keha pealaest kuni põlvedeni välja. Lümfisõlmed on väikesed oakujulised näärmed, mis toodavad lümfotsüüte, filtreerivad kudedest kahjulikke aineid ja sisaldavad makrofaage, mis on rakud, mis seedivad rakujääke, patogeene ja muid võõrkehi.  Neid sõlmi ühendab lümfisoonte võrgustik, mis kulgeb sarnaselt veresoonkonnale üle meie keha. Nendes soontes voolab lümf. Lümf sisaldab lümfotsüüte, mis on viirustega võitlevad valged vererakud.

Lümfisüsteemil puudub „pump“, mis seda sarnaselt südamele ringi pumpaks. Lümf liigub osaliselt veresoonkonnalt saadud impulsside mõjul, kuid suurim liikumapanev jõud on lihastel ehk kehaline aktiivsus. Metsas jalutamine ja kehaline tegevus on lümfi liikumapanevaks jõuks.

Rullmassaaž on spetsiaalselt väljatöötatud, et panna lümfisüsteem tööle ja väljutada kehast jääkaineid ja viiruseid. See on loodud juba 1920. aastal, kuid on Eestis olnud tähelepanuta, kuni Beautiful Me kehasalong selle populaarseks tegi. Tänu arstide ja haiglate toele, on Beautiful Me kehasalongi rullmassaaž tunnustatud viis, tõstmaks keha vastupanuvõimet ja võimet olla terve.

Tervislik elustiil ja teadlik toitumine toetavad immuunsust viiruste rohkel ajal. Ka regulaarne mõõdukas treening ja massaaž aitavad viirustesse haigestumise riski vähendada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop