...

Miks on naise jaoks hormonaalne tasakaal oluline?

Hormoonid reguleerivad kogu keha talitust, mõjutades meie tuju, välimust, kehakaalu ja palju muud – seetõttu on väga oluline, et tasakaal oleks paigas. Erinevates eluetappides ja olukordades võime naistena kogeda nn “hormoonide kõikumisi” ja vaevusi nagu valulik menstruatsioon, akne, järsk kaalutõus või juuste väljalangemine. Loe lähemalt, mida tähendab hormaalne tasakaalutus, kuidas ära tunda selle sümptomeid ning mis vaevuste vastu aitab kuningakepiõli.

Mis on hormonaalne tasakaalutus?

Hormoonid toimivad meie kehas keemiliste sõnumikandjatena. Need kehas endas toodetud keemilised ühendid liiguvad ringi tänu vereringele, mille ülesandeks on jagada kudedele ja organitele teateid sellest, mida neil on teha vaja. Hormoonid aitavad kontrollida paljusid kehas toimuvaid protsesse, sealhulgas ainevahetust ja rakkude paljunemist.

Hormonaalne tasakaalutus tähendab, et teatud hormooni on liiga palju või liiga vähe. Isegi väikesed hormonaalsed muutused mõjutavad kogu kehas toimuvat, seetõttu oskab keha tasakaalu kaotamise puhul anda mitmeid märke. Sümptomid sõltuvad sellest, millised hormoonid või hormoone tootvad näärmed ei tööta korralikult.

Naiste hormonaalses tsüklis toimuvad loomulikud muutused puberteedieas, raseduse ajal, rinnaga toitmise perioodil ja menopausi algades. Paratamatult ei saa me alati kontrollida enda kehas toimuvat, küll aga tänu sellele teadmisele oskame ennast paremini aidata.

Millised on hormonaalse tasakaalutuse sümptomid?

  • Muutused karvakasvus: Juuste hõrenemine või väljalangemine. Samuti liigne karvakasv näol, kaelal või muudel keha osadel.
  • Probleemid nahaga: Akne näol, rinnal või selja ülaosas. Pigmendilaikude ja nahamoodustiste teke.
  • Menstruatsiooni ja vooluse erisused: Tugeva voolusega või ebaregulaarne menstruatsioon. Tasakaalutusele võib viidata ka see, kui menstruatsioon jääb vahele või on vastupidiselt väga tihe. Samuti liigne tupe kuivus ja valulik seks võivad selle sümptomid olla.
  • Kehalised muutused: Hormonaalsest tasakaalutusest annab märku äkiline kehakaalu tõus või raskused selle langetamisel. Samuti tasub silmas pidada öist higistamist.

Mis asi on kuningakepiõli?

Kuningakepp on Euroopast ja Põhja-Ameerikast pärinev taim, mida on meditsiinilistel eesmärkidel kasutatud läbi ajaloo. Näiteks põlisameeriklased kasutasid kuningakepi lehti, juuri ja seemneid hemorroidide, verevalumite, haavade ja nahaprobleemide leevendamisel.

kuningakepiõli

Millisel puhul tasuks kaaluda kuningakepiõli tarbimist?

Menstruatsiooni ja rasestumisega seotud probleemide ennetamiseks

Menstruatsiooni eelsel perioodil esineb naistel tihtipeale rindade tundlikkust, puhitusi, veepeetust, aknet, depressioon, ärrituvust, keskendumisraskusi ja peavalud. Kuningakepiõli on üks tõhusamaid vahendeid nende leevendamiseks. Samuti on tõestatud, et oomega-3-rasvhape GLA parandab emakakaela limaskesta tervist, mis on oluline edukaks rasestumiseks.

Nahaprobleemide vähendamiseks

Kuningakepiõli parandab naha üldist seisukorda, aidates seda siluda ning muuta elastsemaks, niisutatuks ja pringiks. Dermatoloogid soovitavad kuningakepiõli osana akne vastasest raviskeemist, sest selle mõju on täheldatud nii seespidiselt kui välispidiselt kasutades. Akne võib olla tüliks paljudele, eriti teismelistele, kes kogevad puberteediea muutusi kehas, kuid ka täiskasvanutel võib hormonaalne tasakaalutus viia kergelt selle tekkimiseni. See kehtib eriti naiste kohta, kuna naised läbivad regulaarselt hormoonide kõikumisi nii menstruaaltsüklist kui ka menopausist tulenevalt. Lisaks aknele aitab kuningakepiõli ka väga hästi ekseemi parandamiseks ning hõlbustab haavade paranemist.

Juuste seisukorra parandamiseks

Kuningakepiõli parandab hormonaalset taset, mis aitab ka väga hästi juuste väljalangemise vastu – see niisutab ja soodustab nende kasvu. Samuti tähendab hormonaalne tasakaal ka seda, et valedes kohtades esinenud karvakasv võib väheneda.

Millal ei tohiks kuningakepiõli tarbida?

Kuningakepiõli on pakendil soovitatud dooside jälgimisel üldiselt ohutu. Oma arstiga tasuks konsulteerida, kui võtate depressiooni leevendavaid ravimeid, vere vedeldajaid või vererõhku mõjutavaid ravimeid. Samuti pole selle tarbimine soovitatav raseduse ja imetamise ajal, kuna selle ohutust ei ole piisavalt uuritud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop