...

Kas Sa oled pidanud kinni oma uusaasta lubadustest?

Me soovime sulle tervislikku ja õnnerohket alanud aastat, et Sa võiksid olla parim versioon iseendast. Miks me kirjutame uusaastalubadustest alles jaanuari lõpus? Uuringutes on selgunud, et väga paljud loobuvad endale antud uusaasta lubadustest 17. jaanuariks, vaid 40% peavad antud lubadustest kinni pool aastat ning väga üksikud ei anna alla ja viivad lubatu ka lõpuni täide. Seetõttu on saabunud aeg oma uusaasta lubadused uuesti üle vaadata.

Üks enamlevinud uusaasta lubadusi on hakata tervislikumalt toituma. Tervislikust toitumisest kinni pidamine võib olla aga päris suur väljakutse. Seetõttu soovime Be More tiimiga olla sulle toeks, et võiksid oma lubadused ka teoks teha. Sellest blogist leiad ka mõned nipid, kuidas antud lubadustest kinni pidada.

Muuda oma harjumusi

Muutes oma harjumusi, saavutad pikaajalisi tulemusi. Üks parimaid nippe on uute harjumuste planeerimine oma päevakavasse. Planeerimine aitab sul luua aga selleks, mis on oluline ja liikuda edukalt soovitud tulemuste suunas. Selline lähenemine aitab suurendada enesekontrolli ja hoiduda kiusatustest. Eksimused ja tagasilöögid on osaks uute harjumuste loomisel. Mida kiiremini Sa endale andestad ja liigud tagasi uutele harjumustele pühendumisele, seda kiiremini sa eesmärkideni jõuad.

Milliseid teostatavaid uusaasta lubadusi endale anda?

Toitun pühendumisega

Telefonid, arvutid ja telekas takistavad meid toidukorra ajal söömisele pühendumast, viies meie mõtted toimuvalt tegevuselt eemale. Meedia tarbimine söögi ajal soodustab ebatervislike toiduvalikute tegemist ja mõtlematut ülesöömist. Lahenduseks on nautida toidukorda, pannes telefon hääletuks, lülitada telekas välja ja vajutades läptopi kaas kinni. Mõttega söömine on osa nö kehale ja meelele suunatud meditatsioonist, mille käigus keskendutakse söödava toidu tekitatud maitseelamusele ja tunnetusele.

Söön rohkem taimset toitu

Taimne toit on tervisliku toitumise alustala. Muuda tervislike taimsete snäkkide söömine lihtsaks, puhastades ja viilutades köögivilju ning puuvilju kergelt haaratavateks vahepalades. Võid hoida köögivilja snäkke töölaual või säilituskarbiga külmkapis. Üheks nipiks on osta näiteks Härmavilja sügavkülmutatud köögivilju ja marju ning lisada neid smuutidele. Sügavkülmutatud köögiviljadest saab kiirelt valmistada suppe ja pajaroogasid.

Vähendan toidujääke

Kindlasti on Sul jäänud söögikorrast toitu üle. Kas Sinuga on juhtunud nii, et pakid ülejäänud toidu järgmiseks korraks, aga unustad selle külmkappi või tunned, et ei soovi sama toitu mitu korda järjest süüa. Kasuta jääke, et valmistada uus tervislik toidukord. Tihtipeale on jääkidest valmistatud toidud ülimaitvad.

Söön tervislikke vahepalasid

Et muuta tervislike snäkkide söömine lihtsaks, võid teha endale snäki kotid. Snäkikottidesse sobivad ideaalselt näiteks Be More goji marjad, Be More kookoslaastud ja Be More toorkakao tuumad. Super head tervislikud vahepalad on ka Be More toorbatoonid.

Võtan toidu kodust tööle/kooli kaasa

Kodust toidu kaasa võtmine aitab säästa raha ja teha tervislikumaid valikuid. Valmistades toidu ise, tead täpselt mida ja kui palju see sisaldab.

Proovin uusi tervislike retsepte

Uusi ja põnevaid retsepte leiad varasematest blogi postitustest ja meie retseptikogust https://bemore.ee/retseptid/

Söön rohkem toitainerikkaid toite

Toitainerikkad toiduained on kõrge mikrotoitaine sisaldusega võrreldes nende kalorisisaldusega. Toitainerikkad toiduained on näiteks köögiviljad, puuviljad, toorkakao, mereannid, munad ja maks. Be More supertoidud on mikrotoitainete tihedad, olles heaks valikuks.

Koostas toitumisnõustaja Riin Reimer

 

Kasutatud kirjandus:

http://bit.ly/2RZU4rK

https://www.rd.com/advice/nutritionists-new-years-resolutions

https://www.healthline.com/nutrition/11-most-nutrient-dense-foods-on-the-planet#TOC_TITLE_HDR_13

https://www.healthline.com/nutrition/mindful-eating-guide#what-it-is

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop