Kõik, mida pead teadma kollageenitooteid valides
14. mai, 2021
Toitumine
Kollageen on meie keha peamine valk, mis moodustab pea kolmandiku keha proteiinist. See on üks olulisemaid luude, lihaste, naha, hammaste, liigeste ehitusvalke. Samuti leidub kollageeni ka paljudes teistes kehaosades, näiteks veresoontes ja sarvkestades. Sellest võib mõelda kui liimist, mis hoiab kõike koos ning annab erinevatele kehaosadele struktuuri.
Be More toodete koostise puhul on eriline tähelepanu just kvaliteedil. Kasutame enda toodetes vaid kõrgkvaliteetset kalakollageeni ning veisekollageeni, mis on testitud professionaalse tootearendusmeeskonna ja spetsialistide põhjaliku koostöö käigus.
Kollageeni on 28 erinevat tüüpi, kuid kõige levinumad neist on I, II, III ja IV tüübid:
I tüüpi kollageen moodustab 90% kogu keha kollageenist ning see annab struktuuri nahale, luudele, kõõlustele, sidekoele ja hammastele.
II tüüpi kollageeni leidub elatses kõhres, mis toimib amortisaatorina.
III tüüpi kollageeni leidub organites, arterites, liigestes.
IV tüüpi kollageen osaleb filtreerimisel ning seda leiab naha erinevates kihtides.
Noorem organism suudab ise vajalikus koguses kollageeni sünteesida, kuid mida vanemaks me muutume, seda vähem on meie organism võimeline seda ise sünteesima. Üks nähtavatest märkidest selle kohta on naha lõtvus ja kortsud. Ja kuigi mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumisega on võimalik kollageeni tootmist toetada, muutuvad järjest populaarsemaks erinevad kollageeni sisaldavad näo-ja kehahooldustooted, kollageenipulbrid ja muud toidulisandid.
Mille poolest erineb kalakollageen veisekollageenist?
Kõige levinum kollageen, mida täna põhiliselt kasutatakse, on hüdrolüüsitud veisekollageen. Kuid järjest enam inimesi avastab ja võtab kasutusele kala-ehk merekollageeni.
Kui veisekollageen koosneb nii I kui ka III tüüpi kollageenist, siis kalakollageen koosneb põhiliselt I tüüpi kollageenist. See aga ei tähenda sugugi, et kalakollageen jääks veise omale kuidagi alla. I tüüpi kollageeni leidub kehas peaaegu kõikjal, välja arvatud kõhrkoes. See on seda tüüpi kollageen, mis moodustab 70% meie nahast ja on kõige rikkalikum kollageen kehas ning sellel on täita mitmeid olulisi ülesandeid! Seda seostatakse mitme positiivse mõjuga meie organismile, nagu nahaelastsuse parandamine, vananemisprotsessi pidurdamine, luude tervise tagamine, suurendab veresoonte tugevust.
Kalakollageeni peetakse palju tõhusamaks kui veisekollageeni kuna see sarnaneb kõige enam inimese kehas leiduva kollageeniga ning lisaks on selle molekul veisekollageeni omast palju väiksem. Seetõttu läbib kalakollageeni molekul kergesti sooleseina, jõuab kiiresti kudedesse ning imendub poolteist korda tõhusamalt. Kalakollageeni toodetakse kalanahast, soomustest ja luudest. Hüdrolüüsitud merekollageen on mikrograanulitest koosnev pulber, mis on toodetud vaid valitud kalanahast. Nüüd on kalakollageen olemas ka Be More valikus kahe erineva maitsega – Mango ja sidruniga ning Maasika ja mustasõstraga.
Kalakollageen on rikas kahe konkreetse aminohappe poolest: glütsiin ja proliin. Glütsiin on DNA ja RNA ahela loomise alus, proliin aga inimese keha võime looduslikult oma kollageeni toota.
Mis ülesandeid täidab kollageen organismis?
Nagu juba eelpool mainitud seostatakse kalakollageeni mitme positiivse mõjuga meie organismile.
See aitab meie nahal noorem välja näha – vähendab kortse ja peenikesi jooni, suurendab naha elastsust ja hüdratsiooni ning parandab nahatooni. Ka tselluliidile usutakse sellel olevat positiivne mõju. Uuringud on näidanud, et tarbides 12 nädala jooksul igapäevaselt 5g kollageeni paraneb naha hüdratsioon kuni 28%, naha elastsus kuni 19% ja mikrokortsud vähenevad kuni 26%.
Kollageen ei osale ainult nn ehitustöödes, vaid ka parandamise protsessides. See aitab kaasa erinevate nahakahjustuste, nagu haavad, kriimud, armid ja põletused, efektiivsele paranemisele.
Nahk ei ole ainuke organ, millele kollageen avaldab positiivset mõju. Kollageenil on oluline roll ka luude tugevuse säilitamisel ja osteoporoosi ennetamisel. Kalakollageen aitab kaasa kaltsium, fosfori ja teiste mineraalide imendumisele organismis ning stimuleerib kollageeni sünteesi luudes.
Umbes 1-10% lihaskoest koosneb kollageenist, mis on vajalik selleks, et hoida lihased tugevatena. Kollageen stimuleerib lihasvalgu kreatiini sünteesi ning stimuleerib lihaste kasvu pärast trenni.
Lisaks kõigele eelpool mainitud positiivsetele mõjudele, toetab kollageen ka juuste ja küünte tervist, soodustab soolestiku tervist, tugevdab veresooni ning toetab ka liigeseid.
Seega, kui soovid ise järgi proovida, millist mõju kalakollageen sinu kehale avaldab, siis vali endale meelepärane maitse Be More uhiuute merekollageenide seast! Toodetega saad lähemalt tutvuda e-poes! Merelised kollageenpeptiidid lahustuvad kergesti kuumas või külmas vedelikus, mis muudab selle suurepäraseks hommikukohvi, smuuti või kaerahelvestesse lisamiseks.
Millised toitained aitavad kollageeni tootmisele kaasa?
Vitamiinirikas ja tasakaalustatud toitumine on meie keha normaalse funktsioneerimise aluseks. Selleks aga, et aidata oma kehal kollageeni toota, tuleks pöörata erilist tähelepanu järgnevale neljale toitainele: C-vitamiin, proliin, glütsiin ja vask. Seetõttu sisaldavad uued Be More kalakollageenipulbrid ka rohkelt C-vitamiini, et toetada kollageenitootmise protsessi.
Siiski tuleks meeles pidada, et on tegurid, mis mõjutavad kollageeni sünteesi protsessi negatiivselt. Liigse suhkru tarbimine kahjustab kollageeni võimet ennast “parandada”. Liigne päevitamine ehk UV-kiirgus mõjub samuti kollageeni tootmisele laastavalt. Tuleks vältida liigselt ereda päikesevalguse käes olemist. Suitsetamine on veel üks teguritest, mis pidurdab kollageeni tootmist ning mida seostatakse kortsude tekke ja haavade paranemise aeglustumisega.